Сьогодні вночі можна побачити знаменитий серпневий зорепад
В ніч з 12 на 13 серпня можна спостерігати пік зорепаду Персеїди, відомого ще як "серпневий" зорепад. Це найяскравіший та найінтенсивніший метеоритний потік, який відбувається щороку. Споглядати його можна навіть без спеціальних пристроїв, однак цього року розгледіти можна буде тільки найяскравіші Персеїди, повідомляє zik.
Персеїди – це один із найпотужніших метеорних потоків, який можна спостерігати щороку в серпні з боку сузір'я Персея. Він утворюється у мить, коли Земля проходить через шлейф пилових частинок комети Свіфта–Таттла. Ці частинки – розміром усього з піщинку і згоряють в атмосфері нашої планети, утворюючи зорепад. Інтенсивність потоку поступово зростає, досягає піку, а потім падає.
Хвіст комети Свіфта-Таттла складається з частинок льоду, пилу і порід. Ці частинки врізаються в нашу атмосферу на швидкості понад 150 тис. км/год. На такій швидкості вони спалахують і згорають, утворюючи в небі яскраві прочерки. Це вражаюче явище називають "зорепадом", однак це лише пил, що падає.
Метеорний потік Персеїди - найяскравіший і найнасиченіший зорепад 2020 року. Він триває з 17 липня до 24 серпня. А його пік припадає на ніч з 12 на 13 серпня - близько 2-3 години ночі, перед світанком. Якщо погода ясна, можна побачити близько 60 спалахів на годину.
Найкраще спостерігати зорепад Персеїди в місцевості, віддаленій від вогнів міста, бажано, на відкритому просторі: в лісі, степу, на березі моря, річки або озера. Водночас найяскравіші метеори можна буде роздивитися навіть у місті в темний час доби.
Ніяких спеціальних пристосувань, щоб спостерігати за Персеїдами, не потрібно. При сприятливій погоді можна спостерігати зорепад неозброєним оком. Дивитися треба на північний схід, адже всі зірки, що падають, вилітають з однієї точки, яка розташована в сузір'ї Персея.
Однак, цього року спостереженнями максимуму Персеїд завадить Місяць. Він буде у фазі, наближеній до повня (повний місяць 15 серпня). Так що вночі при місячному світлі можна буде побачити тільки дуже яскраві Персеїди. Але, як правило, найбільша кількість метеорів спостерігається в години перед світанком.
Для тих, хто не матиме змогу спостерігати за явищем з найбільш зручного для цього місця, NASA вестиме трансляцію на сайті та своєму каналі в YouTube.