Сьогодні у світі відзначають Міжнародний день солідарності журналістів
З початку повномасштабного вторгнення росії в Україну загинуло понад 90 журналістів та журналісток.
8 вересня 1943 року нацисти стратили чехословацького журналіста Юліуса Фучика. На честь цієї події у 1958 році Міжнародна організація журналістів обрала цю дату для вшанування солідарності представників медіа.
У цей день проводяться з'їзди, зустрічі та міжнародні конференції для журналістів у різних куточках світу. Такі заходи дають можливість представникам медіа з різних країн обмінятися професійним досвідом та вшанувати здобутки своїх колег.
Крім того, у цей день щорічно відбувається вручення Пулітцерівської премії, яка відзначає видатні досягнення в галузі літератури, театру, музики та журналістики.
У часи війни в Україні робота журналістів стала символом сміливості, відданості та незламності. Завдяки їхнім репортажам світ дізнається про реальну картину подій в Україні: про злочини, вчинені ворогом, про порушення прав і свобод людини, про знищення та руйнування українських сіл і міст, про долі полонених та незаконно ув’язнених, про життя і незламність духу українців, які попри все продовжують жити та вірити у перемогу.
Десятки загиблих, близько тридцяти полонених, і ті, чия доля досі невідома…
Журналісти — це не просто люди, які повідомляють новини. Вони є голосом безголосих, очима тих, хто не бачить, і свідками історії в її найважливіших моментах. У часи війни їхнє слово стає щитом і мечем, який може вплинути на долю нації.
Дякуємо за сміливість та професіоналізм!
З початку повномасштабного вторгнення росії в Україну загинуло понад 90 журналістів та журналісток.
Журналісти-воїни, які зникли без вісти або статус яких не підтверджено:
- Чеповий Володимир, український підприємець, журналіст і громадський діяч, засновник численних медіапроєктів, шеф-редактор журналу «Бізнес». З початком повномасштабної війни став добровольцем тероборони, Про його зникнення безвісти було повідомлено 22 червня 2022 року.
- Савоченко Олександр, український журналіст, військовослужбовець, працював на СТБ, в інформагентстві «Франс Прес» та на «Суспільному». За непідтвердженими даними, загинув 26 липня 2022 року в бою під Бахмутом (остаточної інформації щодо статусу загиблого або зниклого безвісти немає).
- Петраковський Олександр, український журналіст, працівник агентства «Українські Новини», молодший лейтенант ЗСУ. Зник безвісти за особливих обставин (у бліндаж на зайнятій позиції потрапила ворожа міна) 30 травня 2024 року.
- Борисюк Тарас, колишній головний редактор «Вінницької газети», член НСЖУ, військовослужбовець 172 батальйону тероборони, капітан. За словами свідків, на початку червня 2024 року потрапив у засідку, коли поїхав медичним авто евакуйовувати важкопоранених побратимів. Подальша доля невідома.
Більше новин читайте на GreenPost.