Догори
Дати відгук

Собаки від народження «запрограмовані» спілкуватися з людьми – учені

У них виявили соціальні навички

2 хв на прочитання06 Червня 2021, 17:28
Фото: UkrMedia Фото: UkrMedia
Поділитись:

Дослідження вчених з Університету Арізони довело, що цуценята запрограмовані на спілкування з людьми з народження. Вони з’являються з «людиноподібними» соціальними навичками, які дозволяють їм спілкуватися з людьми з раннього віку, а не вчитися цьому пізніше, пише Daily Mail з посиланням на журнал Current Biology. 

Дослідники виявили, що ще до того, як цуценята покинули послід, вони можуть слухати людей, слідуючи таким сигналам людей, як вказівні жести. Але їм потрібно трохи більше часу, щоб відповідати і реагувати на них. За словами провідного автора дослідження доктора Емілі Брей з Університету Арізони, генетика пояснила більше 40 відсотків різних способів, як цуценята можуть слідувати жестам людини, а також варіації того, як довго вони вступають в зоровий контакт з людьми під час завдань, які оцінюють інтерес цуценят до людей.

Доктор Брей і її команда вивчили поведінку 375 восьмитижневих цуценят, які раніше не спілкувалися з людьми один на один. Виявилося, цуценята народжуються зі здатністю реагувати на ініційоване людиною спілкування, але самостійно його ініціювати вчаться пізніше. Попередні дослідження показали, що мозок собак обробляє мову аналогічно людському, причому права сторона має справу з емоціями, а ліва обробляє зміст, а коли між півкулями повна гармонія і немає протиріч в інтерпретації сигналів, тварина щаслива.

«Ми показуємо, що цуценята відповідатимуть взаємністю на людський соціальний сигнал і успішно використовувати інформацію, надану людиною в соціальному контексті, з самого раннього віку. Наприклад, ще до того, як цуценята покинули своїх родичів, щоб жити з людиною. Ці дані свідчать про те, що собаки біологічно підготовлені до спілкування з людьми. З раннього віку вони демонструють соціальні навички, які мають сильний генетичний компонент», — пояснила Брей.

Вона додала, що висновки вчених вказують на важливу частину історії одомашнення: тварини зі схильністю до спілкування з людьми могли бути відібрані в популяції вовків, які породили собак.

Нагадаємо, що експерти назвали ТОП-5 порід собак, які найменше хворіють.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Еко