Догори
Дати відгук

Вірний друг: експерти назвали ТОП-5 порід собак, які найменше хворіють

Дослідники які вивчали різні захворювання у собак залежно від їхньої генетики.

2 хв на прочитання12 Травня 2021, 14:00
Вірний друг: експерти назвали ТОП-5 порід собак, які найменше хворіють Вірний друг: експерти назвали ТОП-5 порід собак, які найменше хворіють
Поділитись:

Любов до собак у людей закладена генетично. На думку вчених, за рішення завести собаку багато в чому відповідає генетична схильність. 

Відомо, що собаки живуть з людьми щонайменше 15 тисяч років і були першими одомашненими тваринами, тож за цей час між людиною і собакою виник особливий зв'язок. Вченим вдалося виявити мутацію в людських генах, яка пов'язана з любов'ю до собак. Такі люди частіше за інших заводять саме цих тварин, як домашніх улюбленців.

Сьогодні собака — друг для людини, помічник, вірний і добрий супутник життя. І обираючи тварину у родину, варто знати як саме піклуватися про її здоров'я та які собаки хворіють найменше.

Бігль названо найздоровішою породою собак. Представники цієї породи можуть доживати до 15 років. Серед проблем зі здоров'ям у літніх особин можуть спостерігатися проблеми з очима і стегновими суглобами.

Про це повідомили експерти спеціалізованого порталу The Spruice Pets, які вивчали різні захворювання у собак залежно від їхньої генетики.

За словами експертів, після бігля найменше проблем зі здоров'ям у австралійської пастушої собаки. 

В середньому тварина живе від 12 до 16 років і генетично не схильна до хвороб. Однак у неї з віком можуть виникнути ускладнення із суглобами або зв'язками.

На третьому місці за здоров'ям експерти назвали чихуахуа. 

Ці маленькі собачки доживають до 20 років, де з віком у них виникають проблеми із серцем і очима. Крім того у цієї породи спостерігається вивих надколінка.

Крім того, в топ здорових порід увійшли: хорт та пудель.  

Хорт — тонконогий, з видовженим тулубом і довгою гострою мордою, з прямою шерстю мисливський собака. Завдяки довгим ногам хорти відрізняються високою швидкістю бігу, вони витривалі і краще за інших собак підходять для полювання на відкритій місцевості, де можуть бачити і довго переслідувати здобич.

Пу́дель — порода декоративних собак, яка згідно класифікації Міжнародної Кінологічної Федерації належить до 9 групи — «Собаки-компаньйони та тої».

Нагадаємо, у Ковелі чоловік торгував лисенятами: шкуродер продавав оптом по 1500 грн (відео).

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.