Смерть від голоду: ізраїльська блокада забрала життя немовляти в Газі
Чотиримісячна дитина потребувала спеціального харчування.

У суботу в Газі померла палестинська дитина, чотиримісячна Джена Альскафі. Причиною смерті стали недоїдання та серйозні проблеми з травленням, повідомляє Reuters. За словами лікаря, який спостерігав за дитиною, надати необхідну медичну допомогу виявилося неможливим через повну ізраїльську блокаду Сектору Гази. Гуманітарні організації впевнені, що блокада підриває здоров'я всього населення анклаву.
Немовляті була необхідна гіпоалергенна молочна суміш – звичайний продукт, який зараз повністю відсутній у Газі. Ця суміш мала допомогти Джені впоратися з хронічною діареєю, яка призвела до важкого недоїдання та надзвичайної слабкості, через яку її організм не зміг боротися з інфекцією. Про це повідомив лікар Рагеб Варш Ага з лікарні Рантіссі на півночі Гази, де і померла дитина.
"Мене розірвало на тисячу шматків", – зі сльозами розповіла мати Джени, Айя Альскафі, про смерть своєї доньки, ім'я якої в перекладі з арабської означає "рай". За словами лікаря, за останні дні життя дівчинка втратила майже половину своєї ваги.
Ізраїль суттєво обмежив постачання до Гази після початку війни 7 жовтня 2023 року, спровокованої нападом ХАМАС. Хоча під час тимчасового перемир'я в січні обсяги допомоги дещо зросли, після відновлення жорстокої військової кампанії в березні Ізраїль запровадив тотальну блокаду.
Офіс прем'єр-міністра Ізраїлю не надав Reuters коментарів щодо рівня недоїдання в Газі та повідомлень про смерть найбільш вразливих верств населення, включаючи дітей, які потребували спеціальних харчових добавок, внаслідок блокади.
Ізраїльські чиновники раніше заявляли, що, на їхню думку, Газа не перебуває на межі голоду, що обсяги допомоги, які надходять, є достатніми для забезпечення потреб населення анклаву, і що їхньою метою є запобігання потраплянню постачань під контроль ХАМАС.
Ізраїль також оголосив про плани розширення військової операції, що викликає глибоке занепокоєння серед переміщених жителів Гази. За повідомленнями місцевих жителів, ізраїльські війська продовжують завдавати авіаударів та руйнувати будівлі в Рафаху.
Оскільки поля Гази стали недоступними для цивільних, а рибалкам заборонено виходити в море, територія майже повністю залежить від зовнішньої продовольчої допомоги. Останнє постачання, дозволене Ізраїлем, відбулося 2 березня, в останній день перемир'я.
Організація Об'єднаних Націй та міжнародні гуманітарні агенції попереджають про катастрофу, що розгортається. За даними гуманітарної агенції ООН OCHA, понад 2 мільйони людей – більшість із 2,3 мільйонів населення Гази – стикаються з гострою нестачею продовольства.
За повідомленнями кількох агентств, недоїдання серйозно впливає на дітей, вагітних жінок та людей з хронічними захворюваннями, а також уповільнює одужання пацієнтів із серйозними пораненнями, отриманими внаслідок війни, оскільки запаси допомоги вичерпуються.
"Ситуація погіршується з кожним днем. У нас від 9 до 10 тисяч дітей, які отримують лікування від недоїдання", – повідомив Джонатан Крікс, керівник відділу комунікацій Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ).
Голод є особливо гострою проблемою, оскільки він не лише затримує когнітивний та фізичний розвиток дітей, але й послаблює їхню імунну систему. Майже все населення Гази залишилося без домівок внаслідок ізраїльських повітряних та наземних військових операцій.
"Ви бачите величезні купи сміття, де діти риються у пошуках хоч якоїсь їжі. Це викликає надзвичайне занепокоєння, оскільки це однозначно призведе до збільшення кількості дітей, які помиратимуть від хвороб, яким можна запобігти", – наголосив Крікс.
Міністерство охорони здоров'я Гази повідомило, що щонайменше у 65 000 дітей виявлено симптоми недоїдання. Урядовий медіацентр Гази заявив, що з моменту закриття Ізраїлем контрольно-пропускних пунктів 2 березня внаслідок недоїдання загинуло щонайменше 57 осіб, переважно дітей. Обидва ці офіційні органи контролюються ХАМАС.
Офіс прем'єр-міністра Ізраїлю не одразу відповів на запит щодо коментарів стосовно цих цифр.
Голод не лише погіршує проблеми зі здоров'ям у дітей. Медична благодійна організація "Лікарі без кордонів" повідомила про збільшення кількості пацієнтів, які звертаються до лікарень з хронічними захворюваннями, такими як діабет та гіпертонія, і які відчувають нестачу їжі або їжі з достатнім вмістом білка, поживних речовин та вітамінів.
Клініка "Лікарів без кордонів" у місті Газа також спостерігає збільшення кількості пацієнтів, які звертаються за лікуванням важких поранень, стан яких погіршується через відсутність доступу до їжі та чистої води. "Нам доводиться тримати пацієнтів у лікарні місяцями, тоді як у звичайній ситуації їх вилікували б за кілька тижнів", – зазначила координатор медичної допомоги "Лікарів без кордонів" Жулі Фокон.
За даними ООН, у Газі налічується 350 000 пацієнтів з хронічними захворюваннями, включаючи рак та діабет.
Товариство Червоного Півмісяця Палестини, місцева філія Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця, заявило, що у них закінчилися ліки від серцевих захворювань, гіпертонії та діабету, а також немає запасів харчових добавок та дитячих сумішей. "Швидкі ледь їздять. Без їжі, води, медикаментів та палива виживання стає ще важчим. Гуманітарна допомога повинна потрапити до Сектору Гази", – йдеться в їхній заяві для Reuters.
Особливо вразливими є вагітні жінки. "Ми встаємо і відчуваємо запаморочення через нестачу їжі. Немає яєць, м'яса, їжі чи напоїв. Ми втомилися. Ми прийшли, щоб отримати таблетки, якщо зможемо їх знайти, щоб хоч якось стояти і рухатися", – розповіла Ола аль-Кафарна, переміщена вагітна жінка.
За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, оприлюдненими у квітні, від 10 до 20% із 4500 опитаних вагітних жінок та матерів-годувальниць страждають від недоїдання. Вагітні жінки, які недоїдають, стикаються з такими проблемами, як анемія, втома та передчасні пологи. "Вони (матері) не отримують достатньо калорій на день і не виробляють молоко. Водночас дуже важко знайти дитячу суміш", – додала Фокон.
Більше новин читайте на GreenPost.







