Догори
Дати відгук

Скоро від COVAX надійдуть Pfizer або Moderna — Ляшко про альтернативу китайській вакцині

Препаратом може бути розробка німецької та американської компаній Pfizer/BioNTech.

1 хв на прочитання14 Січня 2021, 13:22
Поділитись:

Тема вакцинації від коронавірусу в Україні набирає обертів і стає темою номер один. Ситуація досить невтішна з огляду на темпи вакцинації в країнах ЄС і характеристик китайської вакцини, яку закупив вітчизняний МОЗ.

Уже в лютому в межах ініціативи COVAX Україна може отримати мРНК-вакцину від коронавірусу, яка потребує зберігання від -20 до -80 градусів за Цельсієм. 

6 січня Україна отримала лист від Глобального альянсу з вакцин та імунізації (GAVI) з проханням підтвердити, що держава спроможна прийняти мРНК-вакцину, оскільки COVAX готовий уже найближчим часом доставити нам 100 000 доз (вистачить на 50 тис. людей). Про це  LB.ua повідомив головний санітарний лікар, заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко.  

 8 січня Україна відправила підтвердження готовності прийняти таку вакцину. Препаратом може бути розробка німецької та американської компаній Pfizer/BioNTech.

«Або Moderna, ще точно невідомо. Але швидше Pfizer, оскільки COVAХ працює з вакцинами, в яких є дозвіл від ВООЗ на екстрене використання. А єдина мРНК-вакцина, що отримала такий дозвіл, це Pfizer», — зазначив Ляшко.

Заступник голови МОЗ підкреслив, що в межах COVAX будуть надходити й інші продукти.

Нагадаємо,  що в Україні спалахнув скандал  щодо ситуації навколо китайської вакцини Sinovac Biotech. Її результати виявилися меншими за необхідні 70 %.

Як стало відомо раніше, доза вакцини CoronaVac від китайської компанії Sinovac Biotech для українців становитиме 504 гривні. 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.