Догори
Дати відгук

Понад 18 тисяч доз вакцини проти дифтерії доставили в Україну: послуга вакцинації безоплатна

Дорослим необхідна ревакцинація проти дифтерії кожні 10 років.

1 хв на прочитання18 Червня 2024, 09:15
Дифтерія Щеплення Вакцини Вакцинальний статус Дифтерія Щеплення Вакцини Вакцинальний статус
Поділитись:

Вакцину проти дифтерії та правця (АДП-М) зі зменшеним вмістом антигену на запит Міністерства охорони здоров’я України придбало державне підприємство «Медичні закупівлі України». Першу партію вакцини — 1 039 500 доз — доставили в Україну у лютому 2024 року. Тепер надійшла друга партія — 18 300 доз. Наразі вакцина доставлена на склад Медичних закупівель України (далі — МЗУ) та буде розподілена згідно з потребами до регіонів країни (відповідно до наказу МОЗ України від 18.10.2023). 

«Дифтерія та правець можуть мати серйозні наслідки для здоровʼя, особливо в умовах війни, коли доступ до медичної допомоги може бути ускладненим чи тимчасово обмеженим. Вакциною АДП-М для проведення рутинних щеплень забезпечені усі регіони. Саме тому кожному важливо перевіряти вакцинальний статус, свій і дітей, та в разі переїзду чи пропуску щеплення звернутися до найближчої амбулаторії та скорегувати вакцинальний графік. Дорослим необхідна ревакцинація проти дифтерії кожні 10 років, починаючи з 16-річного віку», — зазначив заступник міністра, головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.

Вакцина призначена для проведення безоплатних щеплень за календарем профілактичних щеплень проти дифтерії та правця (АДП-М), препарат містить очищені правцевий та дифтерійний анатоксини. Щеплення для профілактики дифтерії та правця вакциною АДП-М (зі зменшеним вмістом дифтерійного та правцевого антигенів) роблять у 16 років та під час ревакцинації дорослих.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.