Здавна часник був відомий як сильний лікувальний засіб, а стародавні єгиптяни навіть якийсь час не вживали його в їжу, а використовували виключно для лікування різних хвороб. Досі у багатьох країнах світу часник виступає одним із головних компонентів у рецептах народної медицини.
Скільки можна їсти часнику?
Фахівці стверджують, що здоровій людині достатньо з’їдати в день 1-2 зубчики часнику для підтримки імунітету і профілактики різних захворювань. Максимальна кількість – 3-5 зубчиків свіжого часнику на день.
При цьому часник протипоказаний людям, які мають виразку шлунка і дванадцятипалої кишки, гастрит, геморой, а також – тим, які страждають на захворювання нирок і печінки, епілепсію.
Слід зазначити ще один момент: часник посилює апетит. Це треба мати на увазі людям із зайвою вагою.
«З віком на стінках судин з’являються відкладення холестерину (бляшки), через що виникає атеросклероз. Він проявляється такими симптомами, як запаморочення, задишка, біль у серці і в ногах. Він також веде до погіршення зору та пам’яті. Щоб судини були чистими і кров вільно «ходила», судини треба чистити.
Я для цього готую часникову олію. Треба очистити і подрібнити голівку часнику. Потім покласти часник у банку і залити склянкою соняшникової нерафінованої олії. Настояти добу, потім влити сік одного лимона і ретельно розмішати.
Суміш необхідно витримати сім днів у прохолодному місці, періодично струшуючи вміст. Приймати три місяці – по 1 чайній ложці 3 рази на день 30 хвилин до їди. Потім зробити перерву (один місяць) і повторити.