- Головна
- Новини
- Еко
- Тварини & рослини
- Швидкий, завзятий і вміє грати у квідич: у конкурсі краси кажанів переміг Хрипкий Поттер
Швидкий, завзятий і вміє грати у квідич: у конкурсі краси кажанів переміг Хрипкий Поттер
Часто неправильно сприймають як страшних переносників хвороб.
У четвер крилата істота з Орегону була визнана цьогорічним переможцем щорічного американського конкурсу краси кажанів, організованого Бюро управління земельними ресурсами. Про це розповідає Associated Press.
У Гелловін, який також був останнім днем Міжнародного тижня кажанів, кажан із зухвалим характером на ім'я Хрипкий Поттер у фінальному раунді конкурсу переміг Лестата, західного нетопира з Айдахо, а також вухатого кажана Таунсенда на ім'я Сер Багато-Закрилків з Юти.
Ця перемога знаменує собою третій рік поспіль, коли кажани з Орегону посідають перше місце в конкурсі. Торік перемогу здобула Вільям Шекспір, самиця вуханя Таунсенда з південного Орегону. У 2022 році переможцем оголосили кажана на ім'я Барбара, також з південного Орегону.
Федеральне агентство проводить конкурс із 2019 року, щоб підвищити обізнаність про екологічну важливість цих тварин. Кажани є частиною диких популяцій, що мешкають на державних землях, і їх фотографують співробітники агентства. BLM опублікувало фотографії на своїх сторінках у Facebook та Instagram і попросило людей проголосувати за найгарнішого кажана.
Кажани-вухані відомі своїм швидким польотом і загортанням у власний хвіст, щоб імітувати листя та ховатися від хижаків, зазначають в агентстві. Завдяки цій властивості, за оцінками агентства, Хрипкий Поттер був би «ідеальним кандидатом на роль шукача в цьогорічній команді з квідичу», маючи на увазі гру в «Гаррі Поттері», в яку грають на літаючих мітлах.
Емма Буск, технік з охорони дикої природи BLM, яка сфотографувала «Поттера», каже, що кажани відіграють ключову роль у довкіллі, харчуючись комахами й запилюючи квіти та фрукти. Але вони все частіше стикаються із загрозами втрати середовища існування, хвороб і світлового забруднення, і їх часто неправильно сприймають як страшних переносників хвороб, сказала вона.
«Менше 1% всіх популяцій кажанів насправді є переносниками сказу, і передача хвороби від кажана до людини насправді дуже низька», — сказала вона.
Буск висловила сподівання, що ця подія викличе більше любові до єдиного літаючого ссавця.
Більше новин читайте на GreenPost.