Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Новини
  • Війна
  • Швидкого референдуму «по-кримськи» у Херсоні та Запоріжжі не вийде — експерти

Швидкого референдуму «по-кримськи» у Херсоні та Запоріжжі не вийде — експерти

У Москві поки що не розуміють, чи варто проводити референдуми на частково окупованих землях.

3 хв на прочитання08 Червня 2022, 17:39
Карикатура 2014 року Карикатура 2014 року
Поділитись:

Швидкого референдуму «по-кримськи» у Херсоні та Запоріжжі не вийде: його відклали до осені. У Москві не впевнені, що вдасться відстояти захоплені території і не доведеться піти з Києвом на компроміс, пояснюють експерти, опитані Телеграм-каналом «Можемо пояснити».

7 червня після приїзду на захоплені території першого заступника керівника Адміністрації президента РФ Сергія Кирієнка «тимчасові адміністрації» вибухнули бравурними заявами про початок підготовки референдумів про входження до РФ «по-кримськи». Однак уже сьогодні залунали слова про нешвидку процедуру.

«Стрімко проведений референдум 2014 року у 2022-му не повториться. Виявилося, що тепер на підготовку потрібно кілька місяців і плебісцит пройде не раніше осені. Такий термін назвав Володимир Балицький, якого ЗМІ РФ називають «главою військово-цивільної адміністрації регіону», а українські медіа – «гауляйтером Запоріжжя», — ідеться в повідомленні.

У «Можемо пояснити» зазначають, що сам Кирієнко публічних заяв не робив — його слова про те, що включення Херсонської області до складу Росії «буде повноцінним, за аналогією до входження Криму», процитував близький до нього партійний менеджер Ігор Кастюкевич. Чутки про швидкий референдум на нових окупованих територіях — і про те, що навіть друкуються необхідні документи для плебісциту — почали циркулювати ще з квітня.

Чому у Кремлі весь час натякають на кримський сценарій для Херсона та інших захоплених областей, але весь час його відкладають?

Політолог Аббас Галлямов називає в коментарі «Можемо пояснити» три причини.

«У Кремлі немає єдиної думки, по-перше, щодо того, чи вдасться цей референдум провести досить чисто, щоб це не виглядало зовсім уже ганьбою. Адже зрозуміло, що основна маса місцевого населення проголосує проти, а виглядати все має так, ніби люди проголосували за. По-друге, взагалі ще не ясно, чи вдасться відстояти цю територію у військовому значенні. Великих успіхів російська армія не демонструє. По-третє, незрозуміло, що робити з Україною загалом. Схоже, що доведеться домовлятися, а референдум переговорам не допоможе. От і відтягують», — говорить він.

Референдуми оголосять, коли російські війська закінчать наступ, і в Москві вирішать, що достатньо, вважає політолог Федір Крашенінніков. Він вказує, що багато регіонів захоплено різною мірою: Херсонську область окуповано майже повністю, Запорізьку — значною мірою, але без столиці регіону — Запоріжжя, а Харківську — лише частково, в районі кордону з РФ. У Москві поки що не розуміють, чи варто проводити референдуми на частково окупованих землях, хоча це робили у ДНР та ЛНР у 2014-му — але тоді під контролем сепаратистів були столиці, Донецьк та Луганськ.

Можливо також, що хочуть провести референдуми одразу у всіх областях, включаючи нові у «ДНР» та «ЛНР», але для цього мають бути успішно завершені дії військових, резюмує Крашенінніков.

Нагадаємо, в РФ не поспішають анексувати Донбас та Херсонщину.

Тим більше що країни НАТО можуть виявитися втягнутими у російсько-українську війну: експерт розповів про два варіанти розвитку подій.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Війна
Більше з GreenPost
Посилення покарання за підпали: нові штрафи та терміни ув'язнення. Фото: ДСНС
В Україні хочуть значно посилити покарання за підпали лісів та сухостою
1 хв на прочитання34 хвилини тому
Кажан Rhinopoma microphyllum. Фото: Jens Rydell/dpa
«Кошмар коктейльної вечірки»: науковці дослідили, як 2000 кажанів водночас протискаються крізь вузький отвір печери
3 хв на прочитаннягодина тому
Кабмін звільнив держсекретаря Міндовкілля. Фото: Оксана Сахнацька / Міндовкілля
Кабмін звільнив держсекретаря Міндовкілля
1 хв на прочитання2 години тому
Унікальний бурштин, що служив оберегом у румунському будинку. Фото: Buzău County Museum
У Румунії камінь, який служив оберегом будинку 30 років, виявився скарбом на 1 млн доларів
1 хв на прочитання2 години тому
Польський гірський курорт змушений скасувати "кліматичний збір" через... жахливе повітря!
3 хв на прочитання3 години тому
Ціна нафти Brent упала до 69,4 доларів за барель після заяви ОПЕК+ про рекордне збільшення видобутку
2 хв на прочитання4 години тому
Увага метеозалежним! Сьогодні Землю накриє сильна магнітна буря
2 хв на прочитання5 годин тому
Сонячне літо може опустити ціни на електроенергію в Європі нижче нуля — Bloomberg
4 хв на прочитання5 годин тому