- Головна
- Новини
- Еко
- Відходи & забруднення
- Штучні квіти на кладовищах: думка екологів та шкода довкіллю
Штучні квіти на кладовищах: думка екологів та шкода довкіллю
Цей пластик забруднюватиме екологію в найближчі 300 років.
Незабаром почнеться прибирання та прикрашання могил на кладовищах перед поминальним днем. І досить часто українці використовують квіти та вінки із полімерних матеріалів.
Екологи закликають не ставити штучні квіти і вінки на кладовищах. Натомість пропонують використовувати альтернативні варіанти для прикрашання могил.
Склад пластику штучних квітів достеменно невідомий, їх заборонено закопувати, а під час горіння вони виділяють небезпечні для людини речовини, які мають сильний канцерогенний вплив і є однією з причин розвитку онкологічних захворювань, говорить заступник начальника Державної екологічної інспекції Сумської області Олександр Уваров.
Пластикові квіти виготовляють із синтетичних пластмас – поліетилен, поліпропілен, полістирол тощо; ниток, оброблених парафіном; інших синтетичних матеріалів. Період розкладу таких квіток – понад сто років. Тому їх не можна закопувати на полігонах.
“Ми зараз спостерігаємо величезну кількість квітів минулорічних, які прибираються з кладовищ. Вони засмічують навколишнє природне середовище. Це феноли, і формальдегіди, і купа інших отруйних речовин, які потрапляють і в ґрунт, і в підземні водні горизонти, і в повітря”, — зазначає Уваров.
Тонни пластикових квіток щороку відправляються на смітник і цей пластик забруднюватиме екологію в найближчі 300 років.
Тож радимо вам відмовитись від пластикових квітів та інших ритуальних атрибутів. Натомість варто перейти на багаторічні рослини, сухоцвіти та квіти з паперу.
Більше новин читайте на GreenPost.