Догори
Дати відгук

Енергетичний баланс в Україні надійний та відповідає ситуації - Шмигаль

Новий енергобаланс передбачає скорочення майже у всіх напрямках енерговидобутку:  атомному, тепловому та гідроенергетиці, окрім «зеленої» енергії.

2 хв на прочитання13 Травня 2020, 13:36
Фото:kmu.gov.ua Фото:kmu.gov.ua
Поділитись:

Енергетичний баланс в Україні надійний та відповідає ситуації, запевнив прем’єр-міністр Денис Шмигаль на включенні під час засідання Комітету Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг. 

Прем’єр нагадав, що новий енергобаланс передбачає скорочення майже у всіх напрямках енерговидобутку:  атомному, тепловому та гідроенергетиці, окрім «зеленої» енергії.

Як  повідомляє   hmarochos, Шмигаль пояснив це скороченням загального споживання електроенергії на 9%. Однак прем’єр-міністр підкреслив, що НАЕК «Енергоатом», яка є оператором всіх атомних електростанцій України, не обмежена, а також наголосив, що жодна з АЕС не виводить реактори з роботи, але планові ремонти переносять з осені на весну.

«Це не правильне твердження, що ми якимось чином ущемили атомну енергетику. Загальне споживання в Україні через кризу знизилося на 9%, відповідно відбулась заміна атомної енергетики альтернативною енергетикою… Наше законодавство прописане так, що незалежно беремо ми чи не беремо, ми зобов’язані платити за альтернативну енергетику. Тому, сьогодні для того, щоб уникнути скажімо так «подвійної оплати» ми вимушені були піти на зустріч «Енергоатому» і перенести час планових ремонтів з осені на весну… Сьогодні в жодному разі не йде мова про ущемлення або дискримінацію «Енергоатома». Це не правда», - сказав він.

За словами голови уряду, українська енергосистема побудована таким чином, що на сьогодні вона не може прийняти того обсягу базової генерації, яку фізично може запропонувати «Енергоатом».

Нагадаємо,  30 квітня пройшло перше засідання Антикризового енергетичного штабу. Для виведення енергетики з кризи Мінекоенерго затвердило новий енергобаланс. Оновлений енергобаланс передбачає простій трьох атомних енергоблоків «Енергоатом». 

6 травня в.о. міністра енергетики та захисту навколишнього середовища Ольга Буславець заявила, що скорочення виробництва електроенергії на АЕС є тимчасово вимушеним заходом через низький попит на базову генерацію електроенергії — та є вимогою забезпечення операційної безпеки Об’єднаної енергосистеми України за нормами чинного законодавства.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Енерго
Причина блекауту в Чехії: ČEPS назвав офіційну версію масового відключення
Названо офіційну причину блекауту, що знеструмив шосту частину Чехії
2 хв на прочитанняВчора
Фото ілюстративне
Всесвітній день енергетичної незалежності: час обирати зелене майбутнє
2 хв на прочитанняВчора
Франція закликає ЄС до тарифної війни з Китаєм для захисту промисловості
Фото ілюстративне
Франція закликає Європу до жорстких тарифних бар'єрів проти Китаю
2 хв на прочитання09 Липня 2025
Фото ілюстративне: pixabay
Провал ядерного реактора Фламанвіль-3: урок для України
2 хв на прочитання09 Липня 2025
Угорська Mol розглядає український порт Одеса як ключ до відмови від російської нафти
3 хв на прочитання09 Липня 2025
У одному з українських міст планують підвищити тарифи на опалення в 1,6 раза: що відомо
1 хв на прочитання09 Липня 2025
Боргова криза в українській "зеленій" енергетиці призвела до підриву довіри інвесторів
2 хв на прочитання09 Липня 2025
Топменеджерам відомої авіакомпанії олігарха повідомили про підозру та арештували 7 літаків
2 хв на прочитання08 Липня 2025