Догори
Дати відгук

Енергетичний баланс в Україні надійний та відповідає ситуації - Шмигаль

Новий енергобаланс передбачає скорочення майже у всіх напрямках енерговидобутку:  атомному, тепловому та гідроенергетиці, окрім «зеленої» енергії.

2 хв на прочитання13 Травня 2020, 13:36
Фото:kmu.gov.ua Фото:kmu.gov.ua
Поділитись:

Енергетичний баланс в Україні надійний та відповідає ситуації, запевнив прем’єр-міністр Денис Шмигаль на включенні під час засідання Комітету Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг. 

Прем’єр нагадав, що новий енергобаланс передбачає скорочення майже у всіх напрямках енерговидобутку:  атомному, тепловому та гідроенергетиці, окрім «зеленої» енергії.

Як  повідомляє   hmarochos, Шмигаль пояснив це скороченням загального споживання електроенергії на 9%. Однак прем’єр-міністр підкреслив, що НАЕК «Енергоатом», яка є оператором всіх атомних електростанцій України, не обмежена, а також наголосив, що жодна з АЕС не виводить реактори з роботи, але планові ремонти переносять з осені на весну.

«Це не правильне твердження, що ми якимось чином ущемили атомну енергетику. Загальне споживання в Україні через кризу знизилося на 9%, відповідно відбулась заміна атомної енергетики альтернативною енергетикою… Наше законодавство прописане так, що незалежно беремо ми чи не беремо, ми зобов’язані платити за альтернативну енергетику. Тому, сьогодні для того, щоб уникнути скажімо так «подвійної оплати» ми вимушені були піти на зустріч «Енергоатому» і перенести час планових ремонтів з осені на весну… Сьогодні в жодному разі не йде мова про ущемлення або дискримінацію «Енергоатома». Це не правда», - сказав він.

За словами голови уряду, українська енергосистема побудована таким чином, що на сьогодні вона не може прийняти того обсягу базової генерації, яку фізично може запропонувати «Енергоатом».

Нагадаємо,  30 квітня пройшло перше засідання Антикризового енергетичного штабу. Для виведення енергетики з кризи Мінекоенерго затвердило новий енергобаланс. Оновлений енергобаланс передбачає простій трьох атомних енергоблоків «Енергоатом». 

6 травня в.о. міністра енергетики та захисту навколишнього середовища Ольга Буславець заявила, що скорочення виробництва електроенергії на АЕС є тимчасово вимушеним заходом через низький попит на базову генерацію електроенергії — та є вимогою забезпечення операційної безпеки Об’єднаної енергосистеми України за нормами чинного законодавства.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
Фото ДЕІ
На Рівненщині оштрафовано палія лісу на майже 5 тисяч гривень
1 хв на прочитання34 хвилини тому
Фото згенеровано Ші
В Україні триває Національний тиждень безбар’єрності
1 хв на прочитання59 хвилин тому
Фото: гірська ріка Тиса на Закарпатті
Тиса несе потужну паводкову хвилю висотою понад 2,5 метри
1 хв на прочитання2 години тому
Грошова допомога фермерам: як отримати дотацію на корів у 2025 році. Фото: Крамагросвіт
Аграрії можуть отримати 7 тисяч гривень дотації на кожну корову: стартує прийом заявок
1 хв на прочитання4 години тому
Українці зможуть враховувати стаж роботи за кордоном для отримання пенсії в Україні
1 хв на прочитання4 години тому
Річка на Одещині опинилася на межі екологічної катастрофи через забруднення
2 хв на прочитання5 годин тому
Американський стартап випустив "метафон" – іграшку для боротьби з залежністю від смартфонів
2 хв на прочитання6 годин тому
Катастрофічне падіння популяції комах через спеку та втрату середовища існування - екокатастрофа
5 хв на прочитання7 годин тому