Щоб уникнути банкрутства держлісгосп створив підприємство з переробки деревини (фото)
Це не тільки допомогло сплатити борги, а й зробило підприємство рентабельним
Державне підприємство «Любомльське лісове господарство» ще 2 роки тому мало велику заборгованість. Наразі тут працює виробництво пиломатеріалів на власній базі, яке у стислі терміни зробило підприємство рентабельним. Про це повідомляє agronews.ua, посилаючись на lisvolyn.gov.
“На той час господарство мало велику кредиторську заборгованість, адже експортувати ліс-кругляк було заборонено, а на підприємстві майже не було потужностей для власної переробки деревини. Обладнання було морально і матеріально застаріле. Розвивати переробку в умовах тогочасних реалій, коли на рахунках не мали коштів на закупівлю нового обладнання, було важко. Практично переробку деревини ми починали розвивати з нуля. Коштом інвестицій закупили нове сучасне обладнання -– лінію Skywood, яка є повністю автоматизована і де практично відсутня ручна робота до моменту виходу готової продукції. Коштувала вона 7,5 мільйона гривень”, – розповідає очільник лісгоспу Володимир Туревич.
Також, було проведено капітальний ремонт кранового господарства, під’їзних шляхів з асфальтованим покриттям, влаштування бетонних площадок та під навісів для зберігання готової продукції, ремонт виробничих і адміністративного приміщень, цехів.
Наразі на підприємстві виробляється понад 10 видів продукції: пиломатеріали, палетна дошка, рейки, штахети бруски, бруси, шпали тощо.
“Відходи переробляємо у щепу, яку реалізовуємо для потреб місцевих котелень та на заводи для виготовлення OSB плити. Тирсу реалізовуємо для подальшого виробництва паливних брикетів і паливних пилетів”, – каже фахівець.
Створення переробки замість продажу сировинного кругляку, здатне зробити держлісгоспи високорентабельними підприємствами, вважають у лісгоспі.
Тим часом, в одному з регіонів України є свій цитрусовий ліс (відео).