Що ви робите зі своїми застарілими смартфонами? Куди правильно здати мобілки

2 хв на прочитання05 Травня 2021, 18:25
Що ви робите зі своїми застарілими смартфонами? Куди правильно здати мобілки

Найнебезпечнішим елементом будь-якого смартфону є акумулятор, до складу якого входять свинець, хром, кадмій і ртуть.

За статистикою 40 % старих мобільних телефонів просто продовжують лежати вдома, 20 % вживаних смартфонів перепродаються для повторного використання, а лише 9–10 % — віддають на утилізацію. Інші 30 % ґаджетів потрапляють на сміттєзвалища та забруднюють навколишнє середовище шкідливим речовинами, які є у їхньому складі, інформують у Центрі утилізації відходів.

Скільки телефонів щороку опиняється на звалищах  

Сьогодні приблизно 2 мільярди людей мають смартфони, кожні 11 місяців вони змінюють свій поточний девайс на новий.  

Найнебезпечнішим елементом будь-якого смартфону є акумулятор, до складу якого входять свинець, хром, кадмій і ртуть. Опиняючись за межами корпусу телефону навіть у незначних кількостях, вони отруюють ґрунтові води, землю, повітря та негативно впливають на здоров’я людей.

Мобілка та золото

Проте мобільні гаджети не лише шкодять довкіллю, також вони можуть стати постачальниками дорогоцінних металів. Тонна смартфонів містить у 300 разів більше золота, ніж тонна золотої руди, та у 6,5 разів більше срібла, ніж тонна срібної руди.

Як утилізувати старі мобільні телефони

Центр утилізації відходів — ліцензована компанія, що надає послуги з утилізації всіх видів електронних, електричних та інших видів небезпечних відходів.

Будь-які ґаджети від населення приймаються на утилізацію безкоштовно.

Як відбувається цей процес?

Надихаючий приклад утилізації показали минулого року в Японії. Для нагородження спортсменів на Паралімпійських іграх у Токіо були виготовлені медалі з цінних металів, які отримали від переробки електронних відходів. Було зібрано 48 тонн гаджетів, із яких отримали 30 кг золота, 4100 кг срібла та 2700 кг бронзи, що майже цілком покрило потребу в дорогоцінних металах для медалей.

До слова, у Києві тепер можна самостійно утилізувати небезпечні старі термометри та батарейки.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: