Використати лісосмугу «розумно»: як і чим засадити

1 хв на прочитання14 Грудня 2020, 17:21
Фото ілюстративне

Найголовніше - правильно планувати засадження лісосмуг, бо це полегшує реконструкцію й дає можливість отримати від лісосмуг економічну вигоду

Лісосмуги, що захищають поля, можуть приносити своїм власникам прибуток, якщо правильно спланувати їх насадження та засадити цінними породами дерев. Про це під час тренінгу Польової школи фермера на тему "Управління та реконструкція полезахисних лісових смуг" розповіла експертка Наталя Висоцька.

Висоцька зауважила, що управління захисною лісовою смугою починається ще на етапі її проєктування. 

"Лісосмуга – це не дерево висаджене в лінієчку. Це певна система, певна відстань між основними смугами, певна відстань між повздовжніми смугами, конкретна кількість рядів проєктується у лісосмузі, проєктується певний асортимент порід дерев. Взагалі, від адекватного рішення проєктувальника залежить, наскільки лісосмуга буде виконувати свою роль, наскільки буде захищати ґрунти від опустелювання, від деградації ґрунтів", - сказала Висоцька.

Для реконструкції лісозахисної смуги найкраще підходять дуб звичайних, горіх і береза. 

Експертка зауважила, що, окрім своєї основної функції, лісосмуги можуть стати ще й економічно вигідними для аграріїв. Щоб отримати з них фінансовий зиск, варто на етапі планування передбачити насадження із цінних порід дерев. 

Своєю чергою фермер та агроексперт Олександр Джига на прикладі власного досвіду розповів про вирощування у лісосмугах грибів. Зокрема, й трюфелю, вирощування якого може принести економічний зиск. 

Як ми писали раніше, експерти стурбовані тим, що нові правила утримання полезахисних смуг призведуть до незаконних вирубок. 

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: