Догори
Дати відгук

Шахтам – підтримку, охороні природи – дулю

Екологи вимагають зберегти фінансування природоохоронних заходів у новій редакції Держбюджету.

3 хв на прочитання04 Квітня 2020, 11:08
/pixabay /pixabay
Поділитись:

На думку уряду для порятунку країни від економічних наслідків пандемії коронавірусу треба практично до нуля скоротити видатки на природоохоронні заходи. Натомість повну підтримку знаходить позиція «Реструктуризація вугільних шахт», хоча вугільна енергетика наразі повсюди у світі скорочується.

«Переглядаю зміни до бюджету... Стаття "Здійснення природоохоронних заходів, зокрема з покращення стану довкілля" - повністю зняли УСІ видатки із загального фонду... Залишилося трошки більше 3,5% від попередньо запланованої суми...», – прокоментував ситуацію екоактивіст Тарас Бебешко.

Скрін: з 450 млн грн на довкілля уряд хоче залишити лише 16

Причиною такої неповаги до довкілля і, навпаки, любові до енергетики учорашнього дня на думку аналітика ЕкологіяПравоЛюдина Петра Тєстова є дисбаланс пріоритетів у стовреному восени 2019 гібридному Міністерстві енергетики та захисту довкілля.

«Уявімо що ви - міністр енергетики. І вам кажуть, що навіть в умовах кризи та коронавіруса, Міністерство енергетики отримає плюс 1,6 млрд. грн. на бюджетну програму "реструктуризація вугільної галузі". Звісно, ви будете підтримувати такі зміни до бюджету.

Тепер уявімо що ви - міністр екології. І вам кажуть, що заради боротьби з коронавірусом треба віддати всі заплановані 433 млн. грн. бюджетної програми "здійснення природоохоронних заходів". Відмовитись взагалі від здійснення природоохоронних заходів! А гроші передати - на підтримку шахтарів. Звісно, ви будете проти таких змін і будете робити все можливе, аби вам лишили хоч мінімально коштів на охорону довкілля», - говорить Петро Тєстов.

Він підкреслює, що владою країни Мінекоенерго розглядається однобоко, довкілля ні Кабмін, ні Прем’єр-Міністр, ні більшість депутатів не бачать і не чують.

«В Україні [зараз] міністр енергетики та міністр екології це одна особа. Міністр енергетики насправді. [За освітою і досвідом] енергетиком був колишній міністр Оржель, енергетиком є чинний в.о. міністра Шубін, енергетиком є майбутня міністерка Ольга Буславець. Енергетиками були всі кандидати на посаду міністра, які розглядались останніми тижнями», – зазначає екоактивіст.

На думку аналітика це засвідчує, що пріоритет Мінекоенерго - енергетика, а не довкілля.

«Тому ніяких природоохоронних заходів з покращення стану довкілля в цьому році з держбюджету фінансуватись не буде.

І далі буде тільки гірше. Мінекоенерго повинно бути розділене! Інакше безпечне для життя довкілля - для українців залишиться лише нездійсненною мрією», – резюмує Петро Тестов

Нагадаємо, що 30 березня уряд схвалив проект закону про внесення змін до Державного бюджету на 2020 рік. Його розроблено для вжиття  заходів з нейтралізації наслідків поширення коронавірусної інфекції COVID-19 та підтримки економічної активності в країні. 

Але Верховна Рада не підтримала запропоновані урядом зміни до держбюджету на позачерговому засіданні 30 березня.

Зараз природоохоронці намагаються переконати депутатів та уряд зберегти фінансування природоохоронних заходів у новій редакції змін до Держбюджету.

               

 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.