Сенсація у світі астрономії: перший великий план зірки за межами нашої галактики
WOH G64 може бути на межі вибуху наднової.
Астрономи вперше зблизька побачили зірку за межами нашої галактики. WOH G64 перебуває на відстані 160 000 світлових років від нас, повідомляє Європейська південна обсерваторія (Eso). Це червоний гігант, роздута, вмираюча зірка, яка приблизно в 2000 разів більша за Сонце і постійно викидає газ і пил у космос, розповідає Die Zeit.
Астрономам уже вдалося візуалізувати форму та деталі близько двох десятків зірок Чумацького Шляху за допомогою використовуваної технології — кілька телескопів були з'єднані разом, щоб сформувати так званий інтерферометр. Тепер, за словами Eso, вони вперше досягли успіху із зіркою за межами нашої галактики.
Зображена зірка, WOH G64, розташована у Великій Магеллановій Хмарі, невеликій галактиці-супутнику Чумацького Шляху. Зображення, зроблені за допомогою дуже великого телескопа-інтерферометра Eso в Чилі, показують, що зірка оточена яйцеподібним газовим коконом.
«Це може бути пов’язано з сильним викидом матеріалу з вмираючої зірки перед вибухом наднової», — пояснив Кеїчі Онака з університету Андреса Белло в Чилі. Він бере участь у проекті як дослідник.
Астрономи очікують, що WOH G64 вибухне через кілька тисяч років, що в астрономічних термінах є миттю. Тому можливість спостерігати це дає дослідникам унікальну можливість зазирнути в останню фазу життя зірки. Своє надзвичайне зображення вони представили в журналі Astronomy and Astrophysics.
Відстані в космосі часто вимірюють у світлових роках. Світловий рік — це відстань, яку світло проходить за один рік. Для порівняння: від Сонця до Землі промені йдуть трохи більш як вісім хвилин.
Більше новин читайте на GreenPost.