Догори
Дати відгук

Санітарний лікар дав прогноз щодо мавпячої віспи в Україні

В даний час в світі зареєстровано вже більше 170 випадків мавпячої віспи.

1 хв на прочитання28 Травня 2022, 11:00
Поділитись:

В Україні немає підтверджених випадків мавпячої віспи, втім, вони, ймовірно, будуть, заявляє головний санітарний лікар Ігор Кузін.

Однак епідеміологічний спалах в країні не очікують: щоб інфікуватися, потрібно мати тісний контакт з інфікованим, але хвороба передається не так швидко, як коронавірус, повідомляє Суспільне.

"Недостатньо поспілкуватися з людиною поруч, потиснути йому руку, треба мати досить тривалий близький контакт, як з виділеннями цієї людини, або, наприклад, кров'ю, або з якимись біологічними матеріалами. Такий тип контакту буває переважно в побуті. Тому швидкість передачі цієї інфекції не настільки велика, як при ковіді", - сказав Кузін.

В даний час в світі зареєстровано вже більше 170 випадків мавпячої віспи. Санітарний лікар пояснив, що, для того щоб інфікуватися, потрібно мати тісний контакт з інфікованим, і хвороба передається не так швидко, як коронавірус.

Як уберегтися від зараження віспою мавп

"Поки специфічні способи не дуже відомі. Але дійсно звичайні способи повинні бути ефективними. Тобто уникати фізичних контактів з хворими людьми, уникати статевих контактів, тому що і через статеві контакти це може передаватися. Але крапельним шляхом ця інфекція поширюється не настільки істотно. Не знаю, чи буде введений масочний режим, але людям з ослабленим імунітетом я б порадила мати маску і одягати її, якщо вони подорожують до Європи", - розповіла доктор медичних наук Алла Волоха.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.