Догори
Дати відгук

Рибалки повстали проти Фукусіми

2 хв на прочитання16 Жовтня 2020, 21:29
Поділитись:

Японська асоціація риболовецьких кооперативів зажадала від уряду відмовитися від наміру скинути в океан очищену від радіоактивних частинок воду, яка зберігається в баках на території аварійної АЕС “Фукусіма-1”. Про це йдеться в заяві, яку в 16 жовтня голова цього об’єднання Хіросі Кісі передав в міністерство сільського господарства, лісівництва та рибальства країни. Напередодні така ж вимога була направлена до Міністерства економіки, торгівлі та промисловості Японії, що займається атомною енергетикою. Про це повідомляє інформаційне агентство Kyodo.

“Усі рибалки нашої країни виступають проти скидання цієї води”, — заявив в п’ятницю журналістам глава асоціації. Він підкреслив, що рішення про це має враховувати волю широких верств населення.

Генеральний секретар кабінету міністрів Кацунобу Като повідомив 16 жовтня на пресконференція в Токіо, що рішення про скидання води ще не прийнято. 

“Однак, — підкреслив він, — ми не можемо нескінченно відкладати розв'язання цієї проблеми”.

Компанія-оператор японської аварійної АЕС “Фукусіма-1” Tokyo Electric Power (TEPCO) має намір скинути очищену від радіоактивних частинок воду, яка зберігається в спеціальних баках на території станції, в океан. На такий крок японська влада змушена піти через те, що на території станції закінчується місце під розміщення нових сховищ.

Вода на “Фукусімі-1” використовується для безперервного охолодження пошкоджених ядерних реакторів. Вона випливає через проломи в них, проходить очищення і після цього частково знову використовується і накопичується в цистернах. На думку експертів, вони будуть повністю заповнені до літа 2021 року.

Навіть у воді, яка пройшла очищення, зберігається деяка кількість відносно небезпечного тритію й інших радіоактивних ізотопів. У разі її скидання в океан річний рівень радіоактивності в точці зливу складе до 0,62 мікрозіверта на морській воді й 1,3 мікрозіверта на атмосфері, підрахували експерти міністерства. Людина в рік, за їхніми даними, природним шляхом отримують опромінення в розмірі 2 100 мікрозівертів.  

Нагадаємо, у Черкасах вилилось 100 тонн аміаку. В радіусі кілометра все отруєно (відео).

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.