Рубки дубів у Голосіївському нацпарку: парк не має повноважень
Державою виділяється 66 копійок на 1 гектар в місяць
Належній охороні лісу у столичних лісах в районі Пущі-Водиці (курортний район Києва) заважають недосконале законодавство та відомча неузгодженість. Про це GreenPost повідомив директор Голосіївського національного природного парку В’ячеслав Потапенко. Територія, де відбувалися рубки, входить без вилучення до складу національного природного парку «Голосіївський». Дирекція Голосіївського НПП заявляє, що зробила усе можливе. А зробити більше не може, оскільки не має на цій території повноважень та фінансування.
«Державна служба охорони природного-заповідного фонду НПП “Голосіївськй” брала безпосередню участь у затриманні браконьєрів 26.02.2020р. і, я, як директор, там був присутній», – зазначає директор парку В’ячеслав Потапенко у офіційній відповіді GreenPost.
Також він відзначає, що власником лісу в Пуща-Водиці (балансоутримувачем території), який відповідає за його збереження, є київське комунальне підприємство Лісопаркове господарство “Святошинське”.
«Національний природний парк “Голосіївський” лише здійснює нагляд за дотриманням природоохоронного законодавства на що державою виділяється 66 копійок на 1 гектар в місяць. Державна служба охорони там не може самостійно навіть табличку поставити», – повідомляє керівник заповідної установи.
За інформацією пана Потапенка, попереднє керівництво Святошинсько-Біличанського відділення (Пуща-Водиця) НПП “Голосіївський”, за якого відбувалися численні порушення природоохоронного законодавства звільнено, зараз відбувається службове розслідування щодо його діяльності.
Нагадаємо, що група зловмисників, яка різала дуби в приміському лісі столиці та продавала їх за ціною 500 доларів США за кубічний метр, діяла майже рік – з травня 2019 по лютий 2020. Лише 26 лютого чорних лісорубів затримала поліція. Браконьєри діяли на території Голосіївського національного природного парку та Святошинського лісопаркового господарства.