Догори
Дати відгук

Росіян почали готувати до перенесення столиці до Сибіру

Начебто через потепління клімату.

4 хв на прочитання26 Травня 2023, 14:14
Поділитись:

У Росії почалася серйозна кампанія з прокачування громадської думки на користь перенесення столиці до Сибіру. Називають такі міста, як Красноярськ і Новосибірськ, повідомляє «Компромат 2.0».

«Усі розуміють, що головна причина втечі чиновників — безпека та боязнь далекобійних дронів ЗСУ. Для початку на тему публікується багато текстів у регіональних і жовтих виданнях. Потім тему підхоплять центральні видання, пропагандисти та Телеграм-канали», — йдеться в повідомленні.

Офіційна ж причина перенесення — кліматичні зміни: російські кліматологи кажуть, що температура в Москві підвищиться на 2,5 градуса чи навіть вище, і це «загроза не менша за війну», пишуть «Новые Известия».

Кліматологи пророкують, що потепління та танення льодовиків у найближчому майбутньому призведуть до незворотних змін, йдеться в матеріалі. За найгіршого сценарію температура на планеті може піднятися на 4,5-5 градусів. У такому разі 8-9 років із 10 будуть аномально спекотними.

«Середньорічне значення температури планети зростає, і це, безумовно, впливає на клімат міст нашої країни. Але для того, щоб Москва стала лісостепом, а балтійські пляжі затопило, потрібно значно більше часу — сторіччя. Проте є причини для занепокоєння. Ми всі чудово пам'ятаємо 2010 рік, коли у столиці стояла аномальна спека. Статистика смертності мешканців тоді різко зросла. Насамперед екстремальні погодні умови позначилися на метеозалежних громадянах і людях, схильних до серцево-судинних захворювань і проблем дихальної системи. Приблизно те саме варто очікувати й у випадку, якщо висловлена кліматична гіпотеза стане реальністю. Можливо, народ, схильний до таких захворювань, вирішить переселятися у відповідний північний клімат», — говорить Руслан Хвостов, лідер російської партії «Зелена альтернатива».

Старший науковий співробітник російського Міжнародного науково-дослідного інституту «Стійкий розвиток» Олександр Долгушин називає й іншу небезпеку для Москви: стан московських водосховищ із кожним роком дедалі гірший.

«Москва розростається і споживає більше води, при цьому захист водних об'єктів деградує, вже дозволена забудова в другому санітарному поясі, а це означає, що в зону водозабору можуть потрапляти стоки. На станціях водопідготовки у воду додають усе більше хлору, але якщо його буде надто багато, він почне роз'їдати шкіру. Москва свого часу і стала столицею, бо в неї правильно сформували систему водосховищ. Тому життя в Москві дешевше, ніж, наприклад, у Дубаї, де немає прісної води. Якщо потрібне буде більш серйозне очищення води, воно подорожчає, ЖКГ злетить вгору, і багатьом це не по кишені», — говорить він.

Долгушин нагадує і про проблему з вивезенням сміття. За останні кілька років вартість його вивезення подорожчала вдесятеро, але це не межа. На думку експерта, все це може зробити життя у столиці РФ нереально дорогим.

Хвостов закликає не дивуватися «цьому хайповому тренду» і нагадує, що ініціативи про перенесення столиці в Росії вже висловлювалися не раз: голова наглядової ради Інституту демографії, міграції та регіонального розвитку Юрій Крупнов у 2017 році пропонував Собянину «розмосквичити» країну і зробити столицею якесь із уральських міст. А роком раніше голова ради директорів Інституту аналізу політичної інфраструктури Євген Тунік говорив із Дмитром Медведєвим про те, щоб столицею став Сімферополь.

«І якщо продовжувати серйозно говорити про вигоди перенесення столиці до Сибіру, то можна бути впевненим, що поки відбуватиметься таке переселення народів, у половині країни налагодиться інфраструктура. А ще, мабуть, остаточно відбудеться зміна орієнтації партнерства на азійські країни», — говорить він.

Раніше ми розповідали, що органи влади почали готуватися до евакуації з Москви.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Війна
Будівля Харківського національного театру опери та балету, яка перетворила свій великий підземний простір на концертний зал, 25 жовтня 2023 року. Фото: Reuters
У Харківському оперному театрі облаштували концертну залу у підвалі — і вже готуються до виступів: ось як це виглядає
2 хв на прочитання03 Листопада 2023
Начальник військової частини привласнили 3,5 млн грн «бойових» виплат
На Дніпропетровщині начальник військової частини зі спільником привласнили 3,5 млн грн «бойових» виплат неіснуючих солдатів
1 хв на прочитання31 Жовтня 2023
Україну вночі атакували п'ятьма «шахедами»
Україну вночі атакували п'ятьма «шахедами» та керованою авіаційною ракетою
1 хв на прочитання29 Жовтня 2023
ООН опублікували швидку екологічну оцінку підриву Каховської дамби
1 хв на прочитання27 Жовтня 2023
Майно найбільшої авіакомпанії України МАУ розпродають з молотка
2 хв на прочитання27 Жовтня 2023
На Одещині ухилянта, який "придбав" квиток за $7 тис., засуджено до 10 тис. грн штрафу
1 хв на прочитання26 Жовтня 2023
Як підготуватися до можливого блекауту: топ порад
1 хв на прочитання26 Жовтня 2023
Підрив Каховської ГЕС – найбільша техногенна катастрофа світу за останні десятиліття
2 хв на прочитання24 Жовтня 2023
Більше з GreenPost
Зображення згенеровано ШІ
Шашлик у томатному маринаді — можна готувати як на мангалі, так і в духовці чи на грилі
1 хв на прочитання21 хвилину тому
ФОТО: лінія електропередач / Укрінформ
Міненерго заохочує бізнес розвивати модель постачання електроенергії
1 хв на прочитаннягодина тому
Гріндавік. Зображення згенеровано ШІ
Вже всьоме за рік: вражаючі кадри виверження вулкана в Ісландії (ВІДЕО)
1 хв на прочитаннягодина тому
ФОТО: ілюстративне
В Україна почала дешевшати морква: чого чекати на свята?
1 хв на прочитання2 години тому
Якщо залишилися зайві бетонні блоки: креативні ідеї (ФОТО)
2 хв на прочитання7 годин тому
Вигоріла площа Майорки, Менорки й Ібіци разом: лісові пожежі у 2023-му завдали найбільшої шкоди Європі
1 хв на прочитання8 годин тому
Критична ситуація з опалювальним сезоном у Кривому Розі, – Мінрозвитку
1 хв на прочитанняВчора
Італія допомагатиме Україні відновлювати енергетику та залучати інвестиції для відновлення економіки
2 хв на прочитанняВчора