Догори
Дати відгук

Росія забруднила нафтою 80 квадратних кілометрів Чорного моря

Ліквідація забруднення може зайняти кілька тижнів

2 хв на прочитання11 Серпня 2021, 18:25
ФОТО: РАН ФОТО: РАН
Поділитись:

У Чорному морі біля Новоросійська росіяни розлили нафту на площі 80 квадратних кілометрів. У "Грінпісі" застерегли, що це дуже негативно вплине на життя морських тварин та людей, а ліквідація займе декілька тижнів. Про це пишуть сайти ІКД РАН та російський "Інтерфакс" з посиланням на "Грінпіс".

Інститут космічних досліджень Російської академії наук, проаналізувавши супутникові знімки, порахував, що площа розливу нафти в Чорному морі становить майже 80 квадратних кілометрів.

Раніше, 7 серпня, в Росії повідомляли про 200 квадратних метрів, і стверджували, що розлив до вечора був ліквідований. Викид нафти стався під час закачування її на танкер.

Тепер у РАН кажуть, що пляма може сама зникнути до вечора 11 серпня. За їхніми словами, через шторм пляму забруднення не прибило до берега і проводити очищення берегової лінії, за наявними даними, не буде потрібно.

Натомість у російському відділенні "Грінпіс" вважають, що ліквідація розливу нафтопродуктів у Чорному морі поблизу Новоросійська може зайняти кілька тижнів, забруднення вплине як на морських тварин, так і на людину.

За словами еколога, якщо буде шторм, то розлив вже не вдасться відловити, "велика частина розливу рознесеться по морю, частина піде в атмосферу і, звичайно ж, в цьому нічого хорошого, так як це завдасть шкоди живим організмам і людині, яка буде цим дихати поблизу, а це канцероген, який викликає онкологію".

Еколог уточнив, що для ліквідації розливу необхідні спеціальні судна, які обладнані морськими бонами — спеціальними загородженнями, що запобігають поширенню забруднення.

Нагадаємо, що студентка розробила новий спосіб очищення ґрунту від нафтопродуктів.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.