«Російський танковий біатлон в українському прицілі»: РФ поповнює свої запаси танків у 10 разів повільніше, ніж втрачає
Втрати Росії в техніці майже в 9 разів перевищують сукупні втрати за обидві Чеченські та Грузинську війни.
Міноборони РФ щодня випускає мотивуючі відеоролики. Цього разу був на тему «броня міцна і танки наші швидкі».
Насправді, розповідають у Центрі стратегічних комунікацій, із виживанням бронетехніки на полі бою у Шойгу все гаразд тільки в шоу на кшталт «танковий біатлон в Алабіно». Суворі бойові реалії України свідчать про інше.
Станом на 1 березня російська армія втратила майже 9500 одиниць військової техніки, повідомив OSINT-проект Oryx, який підраховує втрати виключно за опублікованими фото та відео.
До цього числа входить знищена, пошкоджена, кинута і захоплена техніка.
- Загальні втрати окупантів — 9441 одиниця військової техніки, у тому числі 6007 було знищено та понад 2,7 тисячі захоплено ЗСУ.
- Серед втрат: 1782 танки, 2135 БМП, 299 БТР, 349 установок самохідної артилерії, 178 РСЗВ, 2311 вантажівок і позашляховиків. Авіація втратила 75 літаків, 78 гелікоптерів і 187 безпілотників.
- Понад 900 втрачених танків — це модифікації Т-72, понад 400 — Т-80, понад 50 — Т-90.
Втрати Росії в техніці майже в 9 разів перевищують сукупні втрати за обидві Чеченські та Грузинську війни. У першу Чеченську росармія втратила 767 одиниць техніки, у другу — 292. Під час восьмиденної війни в Грузії втрати Росії становили 92 одиниці техніки.
Тимчасом РФ може за місяць виготовити 20 нових і модернізувати до 90 старих танків. The Economist зазначає, що в Росії існує тільки один танковий завод — «УралВагонЗавод», який випускає 20 машин на місяць і відновлює 8. Три інші заводи відновлюють приблизно 17 танків на місяць. У наступні кілька місяців почнуть працювати ще два ремонтні заводи. Таким чином, РФ незабаром зможе відновлювати максимум приблизно 90 старих машин на місяць. Але це все одно не покриє втрату приблизно 150 танків щомісяця, вважають аналітики Oryx. Окрім того, виробництво може підірвати дефіцит запчастин.
Загалом потреби збройних сил РФ у танках наразі перевищують виробництво у 10 разів.
Ось такий реальний російський танковий біатлон в українському прицілі.
Нагадаємо також, що російські військові змушені використовувати танки 60-річної давності — британська розвідка.