Догори
Дати відгук

Російська армія перейшла на прострочені боєприпаси

Жодна російська частина не змогла останнім часом провести наступ, важливий з оперативної точки зору.

2 хв на прочитання17 Березня 2023, 15:01
Поділитись:

Наслідки нестачі снарядів добре помітні на передовій — інтенсивність вогню артилерійського з боку російської армії помітно знизилася. Зараз вона робить близько 10 000 пострілів на день, тоді як ще наприкінці минулого року випускалося близько 20 000 снарядів, а влітку — і до 30 000 снарядів на добу, пише The Wall Street Journal з посиланням на військових аналітиків.

Російські військові через нестачу боєприпасів змушені використовувати стару техніку та снаряди. Український солдат, що воює у Запоріжжі, розповів WSJ, що нещодавно потрапив під обстріл, який вели 152-мм російські гаубиці. З 20 снарядів, що впали, розірвалися всього три, та й то вдалині від потенційної мети.

«Раніше росіяни, не замислюючись, випускали 200 снарядів по одній з наших позицій, — розповів газеті інший військовослужбовець, який б'ється під Лиманом. — Тепер їм також доводиться заощаджувати».

Російській армії доводиться нормувати застосування артилерійських снарядів та стріляти старими, «непридатними для використання», повідомляє  також і  британська розвідка. Останніми тижнями ситуація із забезпеченням погіршилася настільки, що на багатьох ділянках фронту спостерігається «виключно жорстке нормування снарядів», йдеться у повідомленні розвідувального відомства Міністерства оборони Великобританії.

У цьому майже напевно полягає головна причина того, чому жодна російська частина не змогла останнім часом провести наступ, важливий з оперативної точки зору.

Крім того, російські війська змушені використовувати старі боєприпаси, які раніше були визнані "непридатними для використання", додає британська розвідка.

 Під Вугледаром армія скоротила використання снарядів до мінімуму, щоб нагромадити запаси хоча б на перший день наступу, писав у телеграм-каналі Олександр Ходаковський, командир батальйону «Схід» із ДНР. Але цього виявилося замало, визнавав він. Наступ російських військ під Вугледаром захлинувся і обернувся катастрофічними втратами в живій силі та техніці.

Щоправда, поки що перевага в артилерійській могутності у Росії зберігається: українська армія робить близько 3000 пострілів на добу. Вона теж страждає від нестачі боєприпасів, оскільки західні союзники поки що не можуть забезпечити їх виробництво та постачання в необхідних кількостях. Щоправда, українська артилерія працює набагато точніше, бо зараз використовує переважно озброєння західного зразка.

Міністри оборони країн ЄС нещодавно домовилися використати 1 млрд євро з Європейського фонду підтримки миру, щоб якнайшвидше забезпечити Україну боєприпасами з наявних запасів та інвестувати у розширення їхнього виробництва. Але Естонія вважає, що цього недостатньо, вона пропонує виділити 4 млрд євро.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Війна
Атака дронів у Джанкої
Удари по Джанкою могли бути промацуванням ППО росіян, починає промальовуватись напрям удару ЗСУ — експерт
1 хв на прочитання22 Березня 2023
Поранені та значні руйнування: російські винищувачі завдали ракетного удару по Одещині (Фото)
1 хв на прочитання4 години тому
Рада запровадила додаткові виплати за інвалідність чи смерть через війну, деталі
1 хв на прочитання5 годин тому
Перші 12 суден Українського Дунайського пароплавства погодили зміну назв
1 хв на прочитання5 годин тому
Окупанти вивозять з Криму свої сім'ї та розпродують майно — розвідка
1 хв на прочитання16 годин тому
Україна вже отримала з Норвегії вісім танків Leopard 2 – Генштаб
1 хв на прочитання17 годин тому
У ЗС РФ намагаються воювати так, як ПВК «Вагнер» — аналітики
2 хв на прочитаннядень тому
Інвалідність і перетин кордону: актуальні зміни до законодавства
2 хв на прочитанняВчора