У центрі Європи розв'язане гидке гоніння на православну церкву під гаслами демократії та свободи. Про це заявив глава Російської православної церкви (РПЦ) патріарх Кирило в інтерв'ю телеканалу «Росія 24». У його ході він багато говорив про Україну, але його більше хвилювали проблеми духовності українців, аніж той факт, що там щодня гинуть люди. Причому ця позиція викликала критику навіть у самій Росії.
«Православ'я [в Україні] збережеться. Але для того, щоб зберегти православ'я, треба за цих умов йти на жертви. І це не добровільні жертвопринесення, а це просто реакція православних людей на виклик, який перед ними стоїть. Або зберегти віру, або від неї відмовитися», — сказав Кирило.
Він також заявив, що вірить у силу духу православного українського народу. Він переконаний, що в Україні «не лише політична, а й духовна криза».
«Ось живуть на Заході багаті добре, і якщо ми цим шляхом підемо, то і ми житимемо добре. Але ж на цьому ж шляху, як ми знаємо, стоїть питання зміни статей, критичного ставлення до релігії та багато чого, що сьогодні супроводжує дехристиянізацію західного суспільства. Тому не беруся судити про те, наскільки це з політичного погляду правильно чи неправильно, це не моє питання — я суджу про все це виключно з погляду пастирського. Чи миритимуться українці зі зміною статей, миритимуться з усім цим моральним релятивізмом, який став частиною культури та політики західного світу? Якщо вони погоджуються прийняти все це, вони втрачають свою ідентичність, свою справжність, перестають бути святою землею», — вважає голова РПЦ.
Кирило також заявив, що українці та росіяни — «один народ, який вийшов з Київської купелі Хрещення», а силою, що його скріплює, є «православна церква», яка мусить зробити все, аби вони «не стали ворогами».
Обговорюючи відправлення російських священиків на війну, Кирило заявив, що «священик не має права брати до рук зброю», але зізнався, що дуже цінує працю священнослужителів на фронті.
Перший «міністр оборони ДНР», колишній полковник ФСБ Ігор Гіркін (Стрєлков) розкритикував позицію глави РПЦ. Він наголосив, що в різдвяному посланні не почув «благословення наших воїнів на подолання та розгром ворога», натомість почув «заклик молитися за нацистів, ворогів Православ'я та розкольників».
«Загалом, у посланні почулося похмуре скиглення про «братські православні народи» з висловом надії, що все як-небудь владнається і примириться», — констатує терорист.
Гіркін говорить, що слухав послання «цієї істоти тільки і виходячи з розуміння, що воно (послання та істота) буде відображати офіційну позицію Кремля та Апешечки (адміністрації президента РФ — ред.) на даний момент». Із почутого терорист робить висновок, що у Кремлі у перемогу над Україною не вірять, тому зусиль для її розгрому докладати не мають наміру, «як і раніше, плекаючи ідіотську надію на «підсумковий компроміс».
Також ми розповідали, навіщо Росія запропонувала Україні «перемир'я», якого навіть не збиралася дотримуватися.