Рік незламності: нагородження захисників, візит Моравецького, вшанування пам'яті всіх загиблих
ЗСУ здобули 10 найбільших перемог.
У четвер, 24 лютого 2022 року, Росія розпочала акт геноциду проти українців, внаслідок якого світ побачив справжнє обличчя "русского мира". Цей рік для українців - це 365 днів боротьби. 365 днів стійкості. 365 днів незламності. Про те, якими вони були - в нашій фотогалереї.
За минулий рік, зазначила вона, Україні вдалося об'єднати всі оборонні потужності країн та поступово перехоплювати ініціативу в супротивника.
За словами заступниці міністра оборони Ганни Маляр, ЗСУ здобули 10 найбільших перемог:
- Успішна оборона Києва, Чернігова, Сум та Харкова у лютому-квітні 2022 року.
- Масовий спротив мирного населення росіянам на тимчасово окупованих територіях.
- Вигнання російських військ з Київщини, Чернігівщини та Сумщини у березні-квітні 2022 року.
- Знищення ракетного крейсера “Москва” - флагмана російського Чорноморського флоту у квітні 2022 року.
- Вигнання росіян з острова Зміїний у червні 2022 року.
- Знищення системи логістики російських окупаційних військ на півдні та сході України у червні та серпні 2022 року.
- Вигнання росіян з Харківщини у вересні-жовтні 2022 року.
- Вигнання російських військ з Херсонщини у вересні-жовтні 2022 року.
- Успішні дії української системи протиповітряної оборони з жовтня 2022 року до лютого 2023 року.
- Стримування російського наступу на сході України з грудня 2022 року до лютого 2023 року.
Сьогодні на Софіївській площі Києва президент Володимир Зеленський вручив бойові знамена військовим частинам та відзначив нагородами військовослужбовців Сил оборони України.
Відомо, що Прем'єр-міністр Польщі Моравецький з неанонсованим візитом прибув до Києва та візьме участь у засіданні Верховної Ради.
У Британії на навчальних базах, де українські військові проходять тренування, сьогодні зустріли схід сонця та вшанували пам'ять всіх загиблих за рік повномасштабної війни.
Генасамблея ООН ухвалила резолюцію з вимогою вивести російські війська з України, припинити бойові дії та удари по критичній інфраструктурі та цивільним об'єктам.
141 країна проголосувала за. Проти виступили сім країн: Росія, Білорусь, КНДР, Сирія, Нікарагуа, Малі та Еритрея. 32 країни утрималися, серед них Іран, Індія, Таджикистан, Узбекистан, Куба, Вірменія та Китай.
МЗС Китаю опублікувало свій план щодо завершення війни в Україні. Програма складається з 12 пунктів і називається «Позиція Китаю щодо політичного врегулювання української кризи». Зокрема, влада Китаю закликає припинити бойові дії, а також «відмовитися від менталітету холодної війни», тобто не забезпечувати безпеку країни за рахунок інших. Сама КНР при цьому постачає технології, необхідні для продовження війни в Україні.