Догори
Дати відгук

Річка Ірпінь має стати заказником з назвою "Річка-Герой Ірпінь", — екологи

Стратегічну та тактичну важливість долини Ірпеня було доведено в наші дні.

2 хв на прочитання31 Травня 2022, 10:49
Поділитись:

Київський еколого-культурний центр звернувся до Київської обласної державної адміністрації та до Київської обласної ради з пропозицією перейменувати річку.

Зазначається, що за часів Київської Русі з півночі та північного заходу Київ прикривала болотиста річка Ірпінь. Річка Ірпінь довжиною 162 км мала широку болотисту долину, яку важко проходити для ворожої піхоти та кінноти, що неодноразово захищало древній Київ.

Наприкінці 1930-х років по річці Ірпінь було створено першу лінію оборони Києва, для чого по правому, високому березі річки було споруджено ДВТи (довготривалі вогневі точки). 11 липня 1941 р. до річки Ірпінь вийшли частини 13-ї танкової німецької дивізії, які застрягли в болотистій долині річки і частково були знищені радянською артилерією. Тут їх наступ захлинувся.

Екологи зауважують, що стратегічну та тактичну важливість долини Ірпеня ще раз було доведено в наші дні, коли захисники Києва підірвали міст через Ірпінь, а споруджений путінськими військами понтонний міст через Ірпінь знищили. В результаті ворожі війська вперлися в залиту талою водою болотисту долину річки-рятівниці, що тисячоліттями захищала Київ.

"Мабудь це не річка Ірпінь , а сам ангел прикривал віками Київ своіми крилами від ворогів. На жаль, довгий час оборонне значення річки Ірпінь у нас не розглядалося, сама річка була варварськи спрямована, перетворена на стічну канаву, а її заплава осушена і сама річка була практично вбита. А найближчим часом її заплаву взагалі хотіли забудувати. Ніхто не віддавав належного та культурно-історичного значення річки як місцю запеклих боїв за Київ. Ірпінська міська рада та ірпіньскі забудовники забудовували заплаву річки Ірпінь", — зазначають у КЕКЦ.

Екологи вважають, що буде правильно, щоб героїчна річка Ірпінь з заплавою в віках була захищена,  і для цього треба рішенням Київської облради об'явити ії заказником з назвою "Річка-Герой Ірпінь". Вона заслужила це своєю 1000-річною героїчною історією із захисту Києва.

"Створення заказнику "Річка-Герой Ірпінь" разом із Змієвими валами під Білогородкою не лише сприяло б патріотичному вихованню молоді, а й зберігало оборонну цінність річки Ірпінь та Змієвих валів для Києва в майбутньому",  — додають у КЕКЦ.

До слова, прикмети на 1 червня: що не можна робити.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
Чому жінки не сплять: пояснює гінеколог
1 хв на прочитання10 Серпня 2022
Смачніше за будь-який кетчуп: гостра заготовка на зиму
1 хв на прочитаннягодина тому
Ми наблизилися до певної вилки, але так чи так хороших виходів у Путіна нема — експерт
3 хв на прочитання2 години тому
Носити капці вдома шкідливо для здоров'я: пояснює ортопед
2 хв на прочитання3 години тому
Гормональний годинник на день: лікар радить, як орієнтуватися, «котра година»
1 хв на прочитання4 години тому
Помідори з морквяним бадиллям — рецепт консервації, який уже отримав популярність
2 хв на прочитання5 годин тому
Росіяни намагаються перепідключити ЗАЕС до Криму, і станцію неможливо буде повернути до української енергосистеми
1 хв на прочитання6 годин тому
Держслужба України з лікзасобів та контролю за наркотиками отримала нового першого заступника
1 хв на прочитання8 годин тому