Раз росіяни змушені обирати, звідки вивести свої сили, аби закрити проломи в іншому місці, то контрнаступ працює — експерт ISW

2 хв на прочитання22 Вересня 2023, 08:08
ЗСУ в Кліщіївці

Основна заявлена мета України — звільнити всю свою територію та населення, і досягти цієї мети за один раз неможливо.

Досі зарано говорити про перемогу українського контрнаступу, але передчасно оголошувати поразку — боротьба точиться, заявила директор зі стратегічних ініціатив і науковий співробітник з національної безпеки з Інституту вивчення війни (ISW) Дженніфер Кафарелла.

Вона наголошує, що оцінка кінцевого успіху чи невдачі великої військової операції потребує кількох лінз.

Найважливіше те, що слід розглядати досягнутий ефект на полі бою та зіставляти його з бажаним результатом.

«Хоча з людського погляду ця війна затягнулася, Україна все ще перебуває на початковому етапі свого контрнаступу», — пояснює експерт.

Дженніфер Кафарелла нагадує, що основна заявлена мета України — звільнити всю свою територію та населення.

«Враховуючи ситуацію на полі бою в той час, коли ЗСУ розпочали свій контрнаступ, досягти цієї мети за один раз неможливо. Все тому, що противник мав достатньо часу, щоби зміцнити глибоку, багаторівневу оборону. Ті, хто оцінює нещодавній прогрес України за її стратегічною метою, а не за допоміжною оперативною метою, припускаються помилки у військовому аналізі. 

Нинішній підхід України до досягнення своєї мети зводиться до підтримки значного тиску на максимально можливій частині російської лінії та готовності кинутися вперед, щойно щось "зламається". Це означає, що контрнаступ працює, якщо росіяни змушені обирати, де піддати свою лінію фронту більшому ризику і вивести свої сили з позицій, аби закрити проломи в іншому місці.

Це зараз і відбувається», — говорить експерт.

Також ми раніше розповідали, що Україна, як і торік, масово атакує російські аеродроми, але тепер тактика ЗСУ стала іншою — ось що відбувається.

 

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: