Рада відправила законопроєкт про відходи на доопрацювання

2 хв на прочитання13 Травня 2020, 22:15
pixabay

В Україні  щорічно утворюється  близько 400 млн тон відходів, і тільки 6% цих відходів переробляється, що є надзвичайно низьким показником  у порівнянні з країнами ЄС

Рада щойно ухвалила рішення направити проект закону 2207-1 "Про управління відходами" на доопрацювання для підготовки на повторне перше читання. Рішення підтримало 256 нардепів.

Про що проект?

В Україні  щорічно утворюється  близько 400 млн тон відходів, і тільки 6% цих відходів переробляється, що є надзвичайно низьким показником  у порівнянні з країнами ЄС, де він становить близько 40%. Решту розміщується на полігонах та сміттєзвалищах, яких понад 5 тис., з них 5% перевантажені, а 30% не відповідають нормам екологічної безпеки.

Значні обсяги накопичених в Україні відходів та відсутність ефективних заходів, спрямованих на запобігання їх утворенню, рециклінгу, відновленню  та видаленню, поглиблюють екологічну кризу і стають гальмівним фактором розвитку національної економіки.

Що передбачає законопроект?

- Запровадження ієрархії управління відходами, яка досягається (від більшого пріоритету - до найменшого): 1) запобіганням утворенню відходів, 2) підготовкою до повторного використання відходів, 3) рециклінгом, 4) відновленням (у тому числі з виробленням енергії) та 5) видаленням; 
 -   Створення Національного переліку відходів; 
- Розроблення планів управління відходів - на національному, регіональному та місцевому рівнях;
-   Встановлення системи розширеної відповідальності виробника; 
-   Впровадження інформаційної системи управління відходами;
- Встановлення системи відповідальності за правопорушення у сфері управління відходами.

Нагадаємо,  з початку 2018 р Україна зобов’язалася сортувати сміття. Закон був прийнятий ще у 2012 р, однак шість років тривала підготовка до його виконання.

Відомо, що  з  2016 року   в Україні запущено в роботу  електронного  сервісу ecomapa.gov.ua.Ініціатива була запроваджена Мінприроди і закликала громадян  реєструватися на сторінці сервісу  та залишати повідомлення про сміттєзвалище. Сервіс продовжує працювати.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: