Догори
Дати відгук

Рада ухвалила звернення до США із проханням зупинити будівництво газопроводу «Північний потік — 2»

Під проєктом постанови підписалися понад 100 народних депутатів від різних фракцій і депутатських груп.

3 хв на прочитання21 Травня 2021, 14:00
Рада ухвалила звернення до США з проханням зупинити будівництво газопроводу «Північний потік — 2» Рада ухвалила звернення до США з проханням зупинити будівництво газопроводу «Північний потік — 2»
Поділитись:

Народні депутати сьогодні прийняли постанову, якою звертаються до Палати представників і Сенату Конгресу Сполучених Штатів Америки щодо запровадження санкцій проти будівництва газопроводу «Північний потік — 2». 

Головний меседж звернення: Україна закликає США використати всі можливі законні інструменти, щоб зупинити будівництво російського газопроводу шляхом запровадження санкцій.

У постанові висловлена стурбованість тим, що представлена 19 травня ц. р. Державним департаментом США доповідь Конгресу США та запропоновані додаткові санкції не передбачають заходів проти ключової компанії учасника «Північного потоку — 2» — «Nord Stream AG».

«Ми переконані, що єдиним довгостроковим механізмом гарантування невикористання Росією «Північного потоку — 2» в якості енергетичної зброї є повне блокування можливості його завершення та введення в експлуатацію», — зазначається у постанові.

Верховна Рада України закликає Палату представників і Сенат Конгресу Сполучених Штатів Америки використати весь наявний інструментарій, передбачений американським законодавством, для цілковитого та незворотного зупинення будівництва газопроводу в межах проекту «Північний потік — 2» шляхом застосування блокувальних санкцій проти всіх учасників російського геополітичного проекту, в тому числі «Nord Stream AG».

Проект постанови зареєстровано за № 5520. «За» висловились 292 нардепи. Зокрема, 23 голоси дала фракція «Європейська солідарність», 217 голосів — «Слуга народу», 17 — «Голос», 12 — «Довіра», 10 — «Батьківщина» та 7 — «За майбутнє». Не голосували нардепи від «Опозиційної платформи «За життя».

Постановою доручено Голові Верховної Ради України забезпечити невідкладне направлення тексту Звернення до Палати представників і Сенату Конгресу Сполучених Штатів Америки.

Нагадаємо, німецький союз охорони природи та біорізноманіття позивається  до адміністративного суду Гамбурга проти будівництва «Північного потоку — 2».

Раніше ми писали про те, що світ на порозі нової техногенної катастрофи через РФ і прокладання «Північного потоку — 2»

Трубопровід закінчений на понад 90 %, і компанія «Газпром» та її західні партнери сподіваються закінчити його цього року.

Нагадаємо, проєкт  «Північний потік — 2» передбачає  будівництво та роботу двох гілок газопроводу загальною потужністю 55 мільярдів кубометрів газу на рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини.

Новий трубопровід в обхід України планувалося завершити до кінця 2019 року разом з «Північним потоком — 1».

Засновником компанії Nord Stream 2 AG є російський «Газпром». Фінансують проєкт європейські компанії — французька Engie, австрійська OMV, британо-нідерландська Shell, німецькі Uniper і Wintershall.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Енерго