Психотерапевт розповів, чи дійсно при прийомі антидепресантів збільшується вага
Головне: ймовірне збільшення ваги тіла не є причиною відмови від прийому ліків.
Так, дійсно збільшення ваги тіла може бути побічним ефектом ДЕЯКИХ антидепресантів, але це буває далеко не у всіх, все індивідуально. Антидепресанти не змінюють гормональний фон людини і з цим не пов‘язано ймовірне збільшення ваги. Про це докладніше розповів психіатр та невролог Євген Скрипник.
За словами лікаря, також досить часто вже на фоні депресії, зниження настрою, «заїдання» стресу, зменшення рухливості, активності, вже може бути збільшення ваги. І також є правдою що деяки антидепресанти збільшують вагу тіла, за рахунок надмірного підвищення апетиту.
Серед лідерів, який викликає таку побічну дію із групи СІЗЗС( Селективні інгібітори зворотнього захоплення серотоніну) є Пароксетин, найменше цю побічну дію викликають, навіть навпаки зменшення ваги тіла-Сертралін, Флуоксетин.
Також з препаратів з групи СІЗЗС/Н (Селективні інгібітори зворотнього захоплення серотоніну та норадреналіну) - Дулоксетин зменшує апетит і тим самим вагу. Венлафаксин з цієї також групи не впливає на апетит і на вагу.
Медик додав, що трициклічні антидепресанти ( амітриптилін, Іміпрамін( клофраніл, анафраніл), доксепін ), призначаються значно рідше ніж препарати з групи СІЗЗС( Есциталопрам, Циталопрам, Пароксетин, Сертралін, Флуоксетин) в зв‘язку з частими побічними діями, такими як закреп, сухість в роті, сонливість в набір ваги!
Але часто вага підвищується не тільки із-за препаратів, а із-за способу життя, додав Скрипник. Людина, яка раніше нічого не хотіла їсти, не було інтересу до їжі, не було бажання щось робити, була апатія або навпаки була тривожна, відмічала страхи, на це також витрачалися калорії і процесі лікування відновлюється апетит, людина заспокоюється і починає отримувати знову ж ЗАДОВОЛЕННЯ ВІД ЇЖІ.
Також, за словами Скрипника, людина яка була в постійній тривозі, відмічала страхи, постійно була в напрузі, не їла , на фоні лікування починає знову ж їсти, та заспокоюється, страху та тривоги немає, на це також раніше витрачалися калорії і знову ж починає збільшуватися вага.
Що робити? Лікар ркомендує:
- В першу чергу відкоригуйте свій раціон, значить поступлення їжі , тобто калорій перевищує те що ви витрачаєте протягом дня. Тобто менше потрібно їсти.
- А також слід максимально бути рухливими, ходити, бігати, займатися спортом та фізичною роботою.
- Звернутися до свого лікуючого лікаря для можливої заміни препаратів.
Головне за словами Євгена Скрипника - ймовірне збільшення ваги тіла не є причиною відмови від прийому ліків, коли це потрібно і не є причиною відміни ліків. Ці побічні дії в названих препаратів зворотні, тобто минають після лікування та на фоні зменшення поступлення зайвих калорій до організму.
Нагадаємо, варто знати про ідеальне «вікно» для засинання.