Під Кабміном мітингують аграрії, які залишилися без допомоги після колосальних збитків. Люди вимагають виділити допомогу тим господарствам, які постраждали внаслідок посушливої погоди.
Під будівлею уряду зібралися аграрії з Харківської, Хмельницької, Одеської, Житомирської та Київської областей.
Як зазначив заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук у коментарі zik.ua, сьогоднішня акція – це "приїзд відчаю". З його слів, з квітня, коли було підраховано збитки від посухи, яких зазнали господарства, жодних компенсацій не було.
"Ми звертались до Кабінету міністрів і до Верховної Ради, профільного комітету для того, що на ті збитки, яких зазнали аграрії, можна було виділити кошти для того, щоб люди могли заплатити податки і могли заплатити за роботу. Щоби та соціальна сфера, яку вони утримують у селах, могла жити. Але цього не відбувається. Ми сьогодні приїхали з певним переліком пропозицій до Кабміну, далі ми підемо до Офісу президента", – зазначив Денис Марчук.
Ідеться про те, що урядова комісія навідувалася в регіони і фіксувала збитки, але обіцяні компенсації так і не видала. У травні Міністерство розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства пообіцяло постраждалим сільгосппідприємствам частково компенсувати втрачений урожай. Однак кошти так і не виділені.
У Всеукраїнській аграрній асоціації уточнили, що під загрозою перебуває і посівна-2020, адже аграріям півдня нічим покрити навіть нинішні видатки.
Агарії звернулись до Володимира Зеленського з проханням взяти під особистий контроль питання відшкодування збитків сільгоспвиробникам, урожай яких загинув через посуху.
Нагадаємо, у 2020 році в результаті посухи у південних областях України, було втрачено 234 тисяч гектарів (2,6%) посівів озимих культур.
GreenPost неодноразово писав про те, що посуха на півдні Одеської області може призвести до повної втрати врожаю і голоду. Так, посуха в Саратському, Арцизькому, Татарбунарському, Кілійському, Тарутинському районах, Рені, Болграді, Ізмаїлі та інших містах вже другий рік поспіль, і другий рік поспіль фермери втрачають урожай.
Згодом стало відомо про декілька випадків самогубства фермерів, зокрема, одеський фермер наклав на себе руки через втрату врожаю.