Хто з нас, хоч раз у житті, не мріяв пожити на березі океану в будинку з усіма зручностями, де не турбують сусіди? У 2016 році для таких мрійників, але з грошима, в Малайзії китайська будівельна компанія «Кантрі Гарден» почала зводити, як було заявлено, екологічно чистий мегаполіс із полем для гольфу, аквапарком, офісами, барами та ресторанами. Компанія повідомила, що зрештою «Форест Сіті» стане домом для 700 тисяч людей. Проект був націлений насамперед на внутрішній китайський ринок, його розробники розраховували, що багаті й амбітні китайці не проґавлять можливості придбати другий будинок за кордоном. Проте їхні розрахунки не справдилися. Те, що задумувалося як місто мрії, сьогодні більше нагадує місто-примару. «Дзеркало» розповідає, чому так вийшло.
Вартість проекту оцінювали майже 100 млрд доларів США. Його почали реалізовувати під проводом тодішнього прем'єр-міністра Малайзії на території двох національних заповідників.
Місто, що будується, оголосили «райською мрією для всього людства». Але насправді він був насамперед розрахований безпосередньо на внутрішній китайський ринок. Ціни на квартири в ньому були недоступними для більшості простих малайзійців. Однак початкові високі продажі в Китаї впали після того, як Сі Цзіньпін запровадив валютний контроль, включаючи річний ліміт 50 000 доларів США — суму, яку китайцям дозволили витрачати за межами країни.
Через вісім років після початку будівництва зведено лише 15 % проекту. За найоптимістичнішими оцінками, викуплено трохи більше 1 % усієї забудови. Забудовник говорить про дев'ять тисяч мешканців нового міста, проте більшість покупців — це китайські інвестори, які тепер намагаються продати неліквідне житло.
Коли настає ніч, «Форест Сіті» нагадує місто-примару. У кожній із багатоповерхових веж, що височіють на березі, сотні квартир, але світло горить у поодиноких вікнах. У спеціально побудованому торговому центрі більшість магазинів і ресторанів зачинені, а деякі приміщення були просто порожніми будівельними майданчиками. Будівельна компанія «Кантрі Гарден» має заборгованість понад 200 млн доларів США, і зараз розглядається справа про її ліквідацію.
Більше новин читайте на GreenPost.