У деяких випадках вартість послуг у державних і комунальних лікарнях перевищує тарифи приватних клінік. Про це заявляє кандидат медичних наук, доцент і голова Асоціації приватних медичних закладів України Олена Єщенко.
Вона пояснює, що це стається через ганебні «тіньові» доплати.
Спеціалізований Телеграм-канал «Медичне право України» розповідає, що приватні заклади сьогодні мають такі самі проблеми стосовно фізичної загрози, фінансування, забезпечення персоналом. Однак приватна медицина відчуває більше навантаження, ніж державна система охорони здоров'я, адже власники бізнесу всі витрати беруть на себе.
На думку аналітиків каналу, рішенням може стати впровадження добровільного медичного страхування у закладах охорони здоров’я всіх форм власності та співоплати у приватній медицині. Співоплата — це доплата, яку пацієнт здійснює за медичну послугу, покриваючи різницю між її вартістю та державним тарифом.
«Співоплата допоможе реалізувати головний принцип, який декларували на початку реформи охорони здоров’я — гроші йдуть за пацієнтом. Частина пацієнтів хоче, щоб держава сплачувала приватним закладам виділені в бюджеті кошти, а решту, котра не забезпечується державними тарифами, готові доплачувати самостійно», — ідеться в повідомленні.
Окрім того, «Медичне право України» вважає, що питання конкуренції між державною та приватною медициною може зняти система добровільного медичного страхування, коли пацієнт має право використати страховку там, де йому зручно.
Ми вже писали, що будете лікуватись у мольфарів, якщо грошей на приватні клініки в кишенях немає — експерт про перспективи українців.