Причини пожеж у Чорнобильській зоні: версія голови Держагентства з управління зоною відчуження
Через карантинні заходи у зоні відчуження на момент початку пожежі перебувала обмежена кількість людей і такої кількості сил виявилося недостатньо для оперативної боротьби з вогняною стихією
Причинами масштабних пожеж на території зони відчуження стали невиконання плану з лісовлаштування протягом багатьох років, а також сухі зима та весна.
Про це заявив голова Державного агентства України з управління зоною відчуження Сергій Калашник на сторінці агентства у Facebook.
"На сьогодні пожежу практично ліквідовано, загальна площа лісових угідь, що постраждали від вогню, становить близько 20 тисяч гектарів. Зараз ми застосовуємо білоруську методику затоплення водою торф'яників, які тліють", - зазначив Сергій Калашник.
Голова ДАЗВ розповів, що пожежі у зоні відчуження, які розпочалися водночас із пандемією COVID-19, стали перевіркою швидкості та ефективності реакції на надзвичайні ситуації такого масштабу.
Зокрема він зазначив, що через карантинні заходи у зоні відчуження на момент початку пожежі перебувала обмежена кількість людей і такої кількості сил виявилося недостатньо для оперативної боротьби з вогняною стихією.
Калашник зауважив, що протягом двох останніх тижнів над локалізацією пожеж працювало близько 1000 представників особового складу ДСНС та 200 працівників ДСП «Північна Пуща», близько 300 одиниць техніки. Також, для створення мінералізованих смуг було залучено важку інженерну техніку, а для гасіння вогню у важкодоступних місцях – авіацію.
Нагадаємо, пожежі в зоні відчуження тривали з 4 квітня. Експерти називають куди більше причин виникнення і тривалості лісових пожеж, зокрема, це і ліквідація ключових галузевих лісопожежних установ, відсутність системних антипожежних досліджень, відсутність державного фінансування охорони лісів від пожеж в Україні, тощо.