Догори
Дати відгук

Прибутки на вбивстві: у Верховній Раді обговорили доцільність існування норкоферм

2 хв на прочитання13 Лютого 2020, 13:13
Поділитись:

 

13.02.2020 | Олег Листопад

 

 

Зоозахисники наполягають на закритті усіх зооферм в Україні
та їх конверсії. Натомість власники бізнесу наголошують, що ставити хрест на
цьому напрямку не можна, оскільки він забезпечує мільйонні надходження до
бюджету і створює робочі місця. Ці тези прозвучали під час дебатів, які
відбулися 12 лютого у Комітеті з екологічної політики Верховної Ради.

 

 

«Захід складно оцінювати: компромісу ми не досягли, його і не могло бути. Сторони висловили свої позиції для Екокомітету, а він вже прийматиме рішення», – прокоментував GreenPost підсумки дебатів голова ГО Єдина Планета Павло Вишебаба.

 

 

Дебати тривали близько трьох годин. Власники зооферм наполягали на тому, що їхній бізнес має право на існування, адже «норки - це сільгосптварини, ніхто ж не забороняє свиноферми».

 

 

 

 

Натомість зоозахисники заперечували: «Норки – не свійські тварини, а хижі напівводні тварини. Вони мають непереборні інстинкти до купання, риття ґрунту, пробігання великих територій. Утримання в клітках — тортури для них».

 

 

До дискусії також долучилися представники громад населених пунктів, біля яких будуються або вже працюють норкоферми. Вони емоційно повідомили, що задихаються від смороду, а в найближчих до них озерах «в 480 разів перевищена норма забруднення і доводиться пити забруднену воду».

 

 

Комітет з екологічної політики ВРУ провів ці дебати, щоб
отримати більше інформації по темі перед обговоренням законопроєкту 
№2360.

 

 

Довідково. Законопроєкт 2360 передбачає зупинку щорічного вбивства мільйона тварин в Україні заради хутра. А саме, закриття хутрових ферм в Україні до 2025 року (синхронно з європейськими країнами), перекваліфікацію та працевлаштування працівників хутрових ферм та впровадження кримінальної відповідальності за утримання і вбивство тварин заради здирання хутра.

 

 

 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.