Зокрема, м’ясо — натуральний енергетик, який допомагає впоратися і з депресією, і з безсонням. Споживання жирної риби підтримує активну роботу мозку. Банан — найвідоміший продукт-антидепресант. Горіхи допомагають усунути симптоми депресії. Чорний шоколад знімає стрес. Вівсянка і гречка сприяють утворенню гормону щастя. Поліпшити настрій здатна навіть звичайна яєчня. Шматочок будь-якого сиру підніме настрій і відновить сили. Людина, яка регулярно додає гострий перець у страви, почувається спокійнішою.
Відтак розповімо про кожен із цих продуктів детальніше.
Окремі види м’яса (курка, яловичина, свинина) містять амінокислоту тирозин, яка підвищує рівень допаміну (нейромедіатор, біологічно активна хімічна речовина, яка в мозку людини передає емоційну реакцію і дозволяє відчувати задоволення і не відчувати біль, також нейромедіатор, відповідальний за рух, тому виробляється у певних клітинах мозку, що контролюють м’язову активність. — Авт.) і норепінефрину (гормон мозкової речовини наднирників і нейромедіатор. — Авт.), що поліпшують настрій, концентрацію уваги і пам’ять людини. До того ж м’ясо — джерело вітаміну В12, що допомагає впоратися з безсонням та депресією. Залізо, яке входить до складу м’яса, підтримує насиченість клітин організму киснем, і таким чином заряджає його енергією. М’ясо — натуральний енергетик, який допомагає впоратися і з депресією, і з безсонням. Перевагу слід віддавати курячому м’ясу. З нього можна робити бульйон і невелику його кількість навіть випивати ввечері, під час вечері.
Жирна риба (тунець, форель, оселедець, сардина, скумбрія, лосось, тріска, сьомга) багата Омега-3 жирними кислотами, необхідними для підтримки активної роботи мозку. Цю ж функцію виконує вітамін В6, який теж міститься в рибі.
Якщо ви регулярно додаєте перець у страви, тоді почуваєтеся спокійніше. А все завдяки натуральному інгредієнту капсаїцину, який надає стравам гостроти, стимулює нервові закінчення в роті. У відповідь на такий вплив мозок виділяє ендорфіни.
У горіхах, як і в жирній рибі, є Омега-3 жирні кислоти, здатні забезпечувати правильну роботу клітин мозку і усувати симптоми депресії. Також горіхи містять триптофан, вітамін В6 і мінерал селен, який сприяє поліпшенню настрою. Горіхи допомагають усунути симптоми депресії.
Один із найвідоміших фруктів-антидепресантів. У ньому, крім серотоніну, міститься вітамін В6, який, як уже було сказано, необхідний для підняття настрою. Банан також корисний за хронічної втоми.
Какао-боби, з яких отримують шоколад, містять речовину фенілаетиламін, завдяки якій виробляються відомі гормони щастя — ендорфіни. Окрім того, какао-боби багаті магнієм, що знімає стрес. Проте переліченими корисними властивостями володіє лише чорний шоколад. Молочний менш корисний. 20 г шоколаду в день — добре доповнення до антистресового меню.
Вівсянка і гречка містять у своєму складі триптофан, який сприяє утворенню одного з гормонів щастя — серотоніну.
У яйцях містяться важливі жирні кислоти, вітаміни А, Е, D, триптофан, каротини і вітаміни групи В. Отже, поліпшити настрій здатна навіть звичайна яєчня.
Будь-який вид сиру здатен підняти настрій, оскільки містить у собі антистресові амінокислоти — тирамін, триктамін і фенілетиламін. Шматочок будь-якого сиру підніме настрій і відновить сили.