Догори
Дати відгук

«Повінь століття»: країнам, які постраждали від циклону «Борис», виділять 11 млрд євро

Кошти виділять із фондів згуртування та фонду солідарності ЄС.

2 хв на прочитання20 Вересня 2024, 20:25
Затоплена внаслідок повені вулиця у польському місті Глухолази (осінь 2024 року). Фото: Сергій Гапон/AFP Затоплена внаслідок повені вулиця у польському місті Глухолази (осінь 2024 року). Фото: Сергій Гапон/AFP
Поділитись:

Голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн у четвер, 19 вересня, оголосила про виділення 11 млрд євро країнам-членам ЄС, які переживають «шалені» руйнування після повеней, викликаних циклоном «Борис». Фон дер Ляйєн виступила у польському місті Вроцлав разом із лідерами Польщі, Чехії, Словаччини й Австрії — чотирьох найбільш постраждалих від повені країн. Про це розповідає Deutsche Welle.

За словами голови Єврокомісії, Євросоюз може використати кошти із фондів згуртування та фонду солідарності ЄС, щоб фінансувати відновлення постраждалих регіонів. Зазвичай фонди згуртування вимагають співфінансування з боку країн-членів, але в цьому випадку це будуть «стовідсотково європейські гроші, без співфінансування», наголосила фон дер Ляйєн.

«Зараз надзвичайні часи і вони вимагають надзвичайних заходів», — сказала голова Єврокомісії.

Польський прем'єр-міністр Дональд Туск заявив, що Польща отримає приблизно половину анонсованих фон дер Ляйєн коштів. Його чеський колега Петро Фіала повідомив, що Чехії виділять близько 2 млрд євро, додавши, що це «гарні новини». Частка Австрії складе близько 500 млн євро, решта коштів піде Словаччині та Румунії.

Потужні повені у Центральній та Східній Європі забрали життя не менше 24 людей. Причиною негоди став циклон «Борис», який приніс зливи, сильний вітер, а в деякі європейські регіони — і снігопади. У деяких місцях вода «буквально знищила все», заявив журналістам міністр інфраструктури Польщі Даріуш Клімчак.

«Ландшафт схожий на краєвид після війни, а не повені», — сказав він.

У Польщі кілька населених пунктів було практично зруйновано паводковими водами, які знесли будинки, обрушили мости та завдали значної шкоди дорожній та залізничній інфраструктурі. У деяких районах жителі досі не мають доступу до питної води та електрики. Тисячі будинків також затоплені в Чехії, Австрії, Румунії та Словаччині.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.