Потепління змінює солов'їв: як птахам загрожують кліматичні зміни

1 хв на прочитання08 Квітня 2020, 03:39
pixabay

Кліматичні зміни чинять негативний вплив на одну з найвідоміших і улюблених співочих птахів у світі - на солов'я

Кліматичні зміни чинять негативний вплив на одну з найвідоміших і найулюбленіших співочих птахів у світі - на солов'я. Іспанські дослідники виявили, що за останні 10 років розмах крил у птахів, що мешкають на Піренейському півострові, скоротився: середня довжина помітно зменшилася відносно розмірів всього тіла. Орнітологи занепокоєні, що це може негативно вплинути на здатність маленьких пташок до довгих міграційним перельотів.

Згідно зі спостереженнями, оптимальний період розмноження у солов'я скорочується через те, що весна в центральній частині Іспанії приходить пізніше, а літо стає більш спекотним і сухим. В таких умовах більше шансів на виживання залишається у птахів з більш короткими крилами. Оскільки еволюційно зумовлено, що особини з меншим розмахом  крил потрібують менше часу, щоб звити гніздо, відкласти яйця і забезпечити потомство їжею.

У той же час така адаптація до мінливих умов навколишнього середовища може погано позначитися на зимових міграціях солов'їв, які літають звичними маршрутами. Вони зимують в Африці на південь від Сахари, долаючи за час польоту тисячі кілометрів. Розміри крил при цьому мають вирішальне значення. Орнітологи вважають, що з короткими крилами це зробити набагато важче.

Нагадаємо, екстремальна спека та вологість впливають не тільки на представників флори та фауни. До 2100 року від спеки щорічно страждатиме понад 1,2 мільярди людей.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: