Догори
Дати відгук

Потепління, "нульові" морози і біоритми природи: що відбувається з тваринами?

Аномально тепла зима в Україні змінює основи поведінки диких тварин, і це у відкладеній перспективі чинить згубний вплив на їхнє здоров'я.

2 хв на прочитання3 години тому
ФОТО: Ведмідь не впав у сплячку через теплу зиму / НПП "Синевир"/Facebook ФОТО: Ведмідь не впав у сплячку через теплу зиму / НПП "Синевир"/Facebook
Поділитись:

Ведмеді відмовилися від зимової сплячки. В оленів змістився графік “шлюбного періоду”. Аномально тепла зима чинить вплив на тварин у дикій природі. Наразі це зміна звичок. А в довгостроковій перспективі зміни біоритмів можуть ослабити тварин. Про це пише генеральний директор ДП "Ліси України" Юрій Болоховець.

"Плюс десять градусів у січні - це аномалія. Кажуть, 2024 рік був найтеплішим роком за всю історію метеоспостережень, але температура на початку 2025 року б’є попередні рекорди. Кліматичні зміни порушили звичний ритм життя тварин", - зазначив Юрій Болоховець.

Через теплу зиму у горах Буковини ведмеді відмовилися від зимової сплячки. Вони блукають угіддями в пошуках їжі та часто відвідують наші підгодівельні майданчики для парнокопитних, де є кукурудза.

Болоховець розповів, що парнокопитні, на зразок косуль, оленів і навіть кабанів, тепер починають шлюбний сезон раніше за нормальний період. Те ж стосується і зайців, які, мабуть, дадуть потомство вже в лютому, а не в березні, що робить молодняк вразливим до можливого повернення морозів.

Також зазначається, що дикі качки цього року вирішили не відлітати в теплі краї, а залишилися зимувати в Україні. Багато в чому це пов'язано з тим, що вони мають доступ до води, оскільки озера не замерзли.

Тепліша погода призвела також до того, що на півдні України бачили шакалів. А на території Дніпропетровської області були помічені олені, лосі, вовки, лисиці та єнотоподібні собаки, які мігрували із зони бойових дій. Це змушує єгерів займатися контролем їхньої популяції.

У той же час, знизилися ризики скорочення популяції зубрів, косуль та оленів через морози, а відсутність снігу дозволяє їм легше знаходити їжу.

Відсутність снігу спрощує тваринам доступ до природних джерел їжі - корінців і трави. Вистачає їжі для кабанів, козуль, оленів. Краще почувається популяція червонокнижного зубра європейського. Цьогоріч зубри майже не їдять сіно з наших підгодівельних майданчиків, бо його і самі можуть добути, надаючи перевагу зерновим і бурякам.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Еко
ФОТО: понівечене обстрілами авто / КМДА
Влада Києва оголосила кампанію з очищення міста від пошкоджених обстрілами авто
1 хв на прочитання58 хвилин тому
ФОТО: на побережжі Чорного моря у Криму збирають мазут, який принесла вода
Десяткам людей у рф знадобилась меддопомога після прибирання мазуту на узбережжі Чорного моря
1 хв на прочитання2 години тому
ФОТО: льодовар під час коригування криги на ковзанці
Найкращу кригу варять з окропу, а секрети рецепту бережуть.. льодовари
4 хв на прочитання4 години тому
Фото: «Сад Город Квіти»
Як зробити просту теплицю з сантехнічних труб, плівки, сітки й арматури: ідеї та поради (ФОТО)
2 хв на прочитання11 годин тому
Сенсаційне відкриття: Амазонка раніше текла у зворотному напрямку
1 хв на прочитанняВчора
Наука наблизилась до розгадки механізму виникнення землетрусів
1 хв на прочитанняВчора
У Лос-Анджелесі продовжують вирувати масштабні пожежі: 25 загиблих, понад 100 тисяч евакуйованих
1 хв на прочитанняВчора
На Тернопільщині викрили підпільне виробництво бутильваної води
1 хв на прочитанняВчора