- Головна
- Новини
- Здоров'я
- Медицина за кордоном
- Постійне перебування біля комп'ютера та телевізор загальмовує розвиток дітей
Постійне перебування біля комп'ютера та телевізор загальмовує розвиток дітей
Потрібно якнайскоріше змінювати спосіб життя. Діти просто стають хворими
Сучасне покоління — покоління цифрових технологій, швидкості, тік-токів та інстаграму. Діти, які з 2-х років граються у відео-ігри та записують ролики у телефоні. Проте, вчені говорять про загрозливу тенденцію: з'являється все більше дітей, розвиток яких загальмовується через те, що вони постійно перебувають в інформаційному потоці.
Як ідеться у матеріалі epochtimes, одна з причин цього - постійне перебування біля комп'ютера та телевізора, інша - відсутність у сім'ї правильних моделей поведінки. Антоніо Піццулі з профспілки педіатрів каже, що особливо ця проблема стосується дітей із сімей, які мають низький соціальний рівень.
"Оскільки мова йде про дітей, які після народження нічим не відрізнялися від інших, - провадить далі Піццулі, - проблеми в розвитку обумовлені відсутністю необхідної стимуляції у сім'ї та за її межами".
Школи і дитячі сади та навіть мовна терапія більше не здатні компенсувати відставання в розвитку, що виникло через пробіли у вихованні. Доктор Томас Фішбах, голова педіатрів Північного Рейну, йде ще далі. На його думку, стосовно цих нових дитячих захворювань необхідно розробляти нові терапевтичні програми, інакше може бути втрачене ціле покоління.
Професор Вабіч із дитячої клініки м. Ульма називає ще й інші серйозні причини затримок у розвитку дитяти. Інформаційний потік і "макдональдси" призводять до ожиріння дітей.
"Такі рецепти, як менше їсти і більше рухатися, більше не дають ефекту", - каже Вабіч в інтерв'ю медичній газеті.
Потрібно якнайскоріше змінювати спосіб життя. Діти просто стають хворими. Все частіше у них з'являються такі захворювання, як подагра, жовчні камені, жирна печінка й артроз. У багатьох виникло порушення рівня цукру в крові, а в деяких - діабет. Згідно з діагнозами педіатрів, більше третини огрядних дітей мають підвищений кров'яний тиск, інсулінорезистентність і порушення зміни жирової речовини. Щоденні контакти з такими дітьми викликали у професора серйозні побоювання стосовно того, що підростає ціле покоління кандидатів на інфаркт і апоплексичний удар.
"Причини таких порушень і надлишкової ваги - не лише в надмірному споживанні їжі, але і в браку вимог і стимулів до розвитку", - вважає професор Клаус Хуррельман, директор Центру здоров'я дітей і підлітків WHO у Білефельді.
Він переконаний, що всі програми для профілактики повинні передбачати допомогу в подоланні психічних і соціальних труднощів.
До слова, стало відомо про існування симптомів коронавіруса, які зберігаються понад півроку.