Догори
Дати відгук

Понад 2 млн кг сміття: Let`s do it Ukraine оголосили офіційні результати наймасштабнішого прибирання в Україні

282 874 учасників очистили 18 442 локацій у 24 областях України

5 хв на прочитання04 Жовтня 2023, 16:38
Поділитись:

Більше 280 тисяч ековідповідальних українців у 24 регіонах 16 вересня 2023 року долучилися до Всесвітнього дня прибирання разом з 70 мільйонами учасників у 191 країні світу з метою формування культури чистоти, правильного поводження з відходами та дбайливого ставлення до довкілля.

“Щиро дякуємо кожному хто приєднався, сьогодні екологія - на часі, як ніколи! Наша країна щодня потерпає від екоциду, наше довкілля зруйноване. Потрібно разом балансувати екосистему, тому що це все впливає на наше життя, здоров’я, їжу, воду, повітря тощо. Саме проведення Всесвітнього дня прибирання в Україні показує всьому світові, що українці готові боротися за свою землю, за своє довкілля і ми всі прагнемо жити у чистоті та добробуті. Запрошуємо кожного громадянина приєднатись до найбільшого екоруху країни та разом відновлювати країну екологічно відповідально до Перемоги!” - зазначила координаторка Всесвітнього дня прибирання в Україні Юлія Мархель.

Під час традиційних толок 282 874 учасників очистили 18 442 локацій у 24 областях України. До події долучилися також ековідповідальні громадяни у прифронтових регіонах та містах. Зокрема, взяли участь місцеві мешканці Херсонської, Донецької та Луганської областей. Також громадян разом видалили видалили 796 389 гігабайтів цифрового сміття. Всього учасники зібрали 2 421 тонн сміття, з яких 140 тонн відходів здали на переробку. Вагу зібраного сміття можна порівняти із 110 максимально завантаженими фурами!

Найактивнішими областями стали: 1 місце - Рівненська, 2 місце - Одеська, 3 місце - Дніпропетровська.

У Києві силами волонтерів за підтримки КМДА очистили 60 локацій. До Всесвітнього дня прибирання у столиці долучився 2741 учасник, було зібрано та вивезено 3002 м/куб сміття, комунальні підприємства задіяли 96 одиниць техніки, а також було висаджено 67 зелених насаджень. На столичному ВДНГ працювала Центральна локація України, яка об'єднала учасників не лише на прибирання, але і на інформаційно-просвітницькі активності від молодіжних та екологічних організацій.

Приєднувалися українці за кордоном, зокрема, три локації у Німеччині, а також до події приєдналися представники Посольства України в Естонії, ОАЕ, Українці в Італії Словаччині, Польщі, Швейцарії, Сінгапурі, Республіці Кіпр, Пакистані, Португалії, США, Іспанії, Болгарії, Австрії. Таким чином українці подякували приймаючим містам та мали змогу зустрітися зі своїми співвітчизниками. 

Подія відбулася у різних форматах залежно від географічного розташування та безпекових особливостей регіону: 

  • Для всіх, онлайн – Цифрове прибирання (видалення зайвої інформації зі своїх гаджетів, хмарних сховищ, електронних та інтернет-ресурсів).
  • Колективні прибирання на території установ, організацій.
  • Традиційні прибирання (виключно на рекомендованих локаціях органами місцевого самоврядування).
  • Формування Національної мапи пунктів прийому вторинної сировини recyclingpoints.org «Знайди, сортуй, здавай» (сортування вторинної сировини та відправка на переробку).
  • Розбір завалів.

На частині локацій  учасни сортували знайдене та здавали на переробку: пластик, скло, метал, жерстяні банки та папір. Що знайшли? Найпоширенішим сміттям стали: одноразовий посуд, пакети, недопалки, скляні та жерстяні бляшанки, пластикові пляшки, засоби особистої гігієни, шуршики та зламані іграшки, Цього року поширеними знахідками стали: уламки ракет, залишки снарядів трупи тварин, памперси, шприці. Цікавими знахідками стали: старовинна монета та золота прикраса, диван.

Спеціально до Всесвітнього дня прибирання Let`s do it Ukraine разом з військовими розробили інструкції з мінно-вибухової справи, щоб зробити толоки якомога безпечнішими. Перед початком прибирань представники Українського Червоного Хреста проводили інформаційну сесію з мінної безпеки та майстер-класи з надання першої допомоги людям і тваринам. 

“Всесвітній день прибирання – один із найяскравіших, потужних, масових за своїм охопленням волонтерських акцій  у світі і в Україні. Цього року подія відбувається у надзвичайних умовах, але вона проводиться із дотриманням правил безпеки, які роз’яснені учасникам, і ще раз приверне увагу всього світу до погіршення екологічного стану України, до якого призводять воєнні дії. Тому дякую нашій активній молоді, яка здатна об’єднатися заради відновлення нашої країни. Дякую великій команді «Let’s do it Ukraine» за надзвичайні зусилля, які організація докладає на екологічному, а також гуманітарному фронті, і є прикладом об'єднання зусиль багатьох організацій заради перемоги у війні.” - наголосив під час виступу Заступник Міністра молоді та спорту України Матвій Бідний. 

Організаторами Всесвітнього дня прибирання в Україні стали: Всеукраїнський молодіжний рух «Let’s do it Ukraine» спільно з міжнародним рухом «Let’s Do It World», Міжнародним молодіжним рухом «School Recycling World», Всеукраїнським молодіжним центром за підтимки Міністерства молоді та спорту України.

Щороку до ініціативи “World Cleanup Day” долучаються світові лідери: Президенти ряду країн, а також князь Монако Альберт ІІ, крон принцеса Швеції Вікторія, активістка Грета Тунберг. 

За останні роки в Україні до ініціатив найбільшого екоруху країни  “Let’s do it Ukraine” приєднуються представники влади та зіркові амбасадори.

Довідково

Всесвітній день прибирання в Україні за 5 років об'єднав 1 082 501, учасники прибрали Україну від 4647 тонн сміття та 456,5 тонн знайденого відправили на вторинну переробку.

У 2022 році до Всесвітнього дня прибирання в Україні долучилися 119 926 учасників у 24 регіонах. Спільними зусиллями вдалося зібрати 2439 тонн відходів, з яких 70,5 тонн знайденої вторинної сировини здали на переробку. 

У 2021 році до масштабної толоки долучилося 311 655 учасників, які зібрали 1022 тонни зібраного сміття, з яких 70 тонн знайдених відходів відправили на переробку. 

У 2020 рік на прибирання вийшло 138 920 учасників. Спільними зусиллями було зібрано 763 тонни зібраного сміття, 182 тонни вторинної сировини здали на переробку. 

2019 рік 300 000 навчальні заклади 14 687 учасники, 48 тонн сміття, 21,5 тонн здали на переробку.

2018 році 212 тисяч учасників, 375 тонн сміття, 112,5 тонн з яких здали на переробку. 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Еко
Німеччина запускає нову грантову програму для українського бізнесу 
Німеччина запускає нову грантову програму для українського бізнесу 
2 хв на прочитання2 години тому
На сміттєзвалищі поблизу Чопа в пожежі постраждав чоловік.
Фото: ДСНС
На сміттєзвалищі поблизу Чопа в пожежі постраждав чоловік
1 хв на прочитання3 години тому
Зміна клімату
Зміна клімату: розбудова нової кліматичної політики з урахуванням безпекової складової 
2 хв на прочитання5 годин тому
Кредити для виробників тваринницької галузі
Майже вдвічі зросли ліміти на кредити для виробників тваринницької галузі
1 хв на прочитання6 годин тому
Земля заповідника: 6,2 мільйона гривень "випарувалися" через махінації керівництва
1 хв на прочитання7 годин тому
Майно Януковича в «Межигір’ї» перейде державі: розпочався процес передачі в управління активів парку
2 хв на прочитання9 годин тому
У США кішку випадково відправили кур'єрською поштою: власниця полетіла за нею тисячу кілометрів
1 хв на прочитання10 годин тому
Сьогодні - День праці: кілька дивних та незвичайних професій, про які ви не знали
4 хв на прочитання11 годин тому
Більше з GreenPost
Фото: Guyrane Kiss
Пустельна Мавританія почала вирощувати пшеницю у промислових масштабах
1 хв на прочитання57 хвилин тому
Рекорд з наймасовішого розпису писанок майстрами різних регіонів України
В Україні встановили Рекорд з наймасовішого розпису писанок майстрами різних регіонів країни (ФОТО)
2 хв на прочитаннягодина тому
Румунія передала Україні організатора міжнародного наркосиндикату
Румунія передала Україні організатора міжнародного наркосиндикату: "ціна питання" на понад 200 млн грн
1 хв на прочитання4 години тому
Найгірший урожай вина за 62 роки Екстремальні» погодні умови
Найгірший урожай вина за 62 роки: причина – «екстремальні» погодні умови
2 хв на прочитання8 годин тому
На Рівненщині повернули громаді дві земельні ділянки вартістю понад 6 млн
1 хв на прочитання13 годин тому
Внаслідок вибуху в Одесі в атмосферу потрапило понад 36 тис тонн діоксиду вуглецю
1 хв на прочитання13 годин тому
Як приготувати з перцю натуральний та дієвий засіб проти шкідників
1 хв на прочитання14 годин тому
Дизайн двору приватного будинку: створюємо затишний простір (ФОТО)
1 хв на прочитання14 годин тому