Інгредієнти:
Приготування:
Цей рецепт розрахований на 5 літрових банок, тому помідори я намагаюся вибирати не надто великі. Тут банки для консервації помідорів я не стерилізую, тому що вони заливатимуться спочатку окропом, а потім киплячим маринадом і це цілком замінить звичну стерилізацію.
На дно вимитих банок я укладаю 1 листок хрону (можна використовувати корінь), 3 листки смородини та 2 порізані зубчики часнику. Так само можна додати чайну ложку насіння кропу або гілочку кропу. Іноді я додаю гілочку селери, яка надає консервованим помідорам приємного пряного смаку. У принципі, в консервацію можна додавати всі улюблені приправи – лавровий лист, чорний перець, запашний перець тощо.
Після цього укладаю помідори в банки, намагаючись заповнити їх якомога щільніше. Звичайно ж, не варто вживати особливих зусиль, щоб не розчавити помідори.
Воду ставлю на плиту та доводжу до кипіння. Після цього заливаю помідори та залишаю на 7-10 хвилин. Не хвилюйтеся, якщо вказаної в рецепті води не вистачить, щоб заповнити всі банки. Просто намагайтеся розподілити її по банках рівномірно. Після того, як в маринад покладемо решту інгредієнтів, його буде достатньо для заповнення всіх банок. Заливаю окропом помідори.
Поки помідори стоять з водою, в каструлю додаю 2 столові ложки солі (з гіркою), 1 склянку цукру, 1 склянку оцту та 6-8 столових ложок кетчупу чилі. Я кладу 6 ложок, а якщо хтось любить гостріше, то краще покласти 8 ложок. Через 10 хвилин зливаю воду з банок у каструлю з рештою інгредієнтів і доводжу до кипіння.
Після цього залишається лише залити банки з помідорами маринадом та закрутити.
Такі консервовані помідори виходять із неймовірно насиченим смаком. За цим рецептом я закриваю і огірки. Тільки при консервації огірків їх потрібно двічі заливати окропом, залишаючи на 7-10 хвилин і лише на третій раз заливати маринадом.