Догори
Дати відгук

Поліція знайшла винного у загибелі 218 червонокнижних  журавлів в «Асканії Новій» 

Підозру оголосили агроному сільгосппідприємства.

2 хв на прочитання01 Липня 2021, 21:35
Фото: Укрінформ Фото: Укрінформ
Поділитись:

На Херсонщині поліцейські оголосили підозру агроному сільськогосподарського підприємства щодо причетності до загибелі червонокнижних птахів на території біосферного заповідника «Асканія-Нова». Про це у Фейсбуці повідомляє поліція Херсонської області.

Зазначається, що протягом перших трьох місяців цього року у поліцію Херсонщини надійшло 25 повідомлень про загибель червонокнижних птахів на території біосферного заповідника «Асканія-Нова». Як з’ясувалося, до своєї загибелі птахи годувалися на навколишніх полях сільгосппризначення.

Після проведення необхідних експертиз працівники дослідного інституту встановили, що загибель птахів сталася внаслідок отруєння речовиною бродіфакум, яка входить у склад агрохімічних препаратів, що використовуються для боротьби з гризунами.

Під час проведень перевірок за фактами загибелі птахів в одному із сільськогосподарських підприємств Каховського району поліцейські виявили хімічні препарати «Номайс» на основі бродіфакуму, які вносили в грунт із порушенням встановлених правил використання.

Як повідомив заступник начальника слідчого управління обласного ГУ Нацполіції Віктор Баранецький, правоохоронці встановили, що у період з грудня 2020 року до січня 2021 року 44-річний агроном одного з сільськогосподарського підприємства, будучи обізнаним щодо правил використання та вимог застосування пестицидів «Номайс», допустив їх порушення на землях поблизу с. Питомник на території ОТГ Асканія-Нова Каховського району. Хоча пестицид має вноситися в нори гризунів із подальшим засипанням цих нір, його просто розкидали по землі.

«Таким чином дії агронома спричинили тяжкі наслідки у вигляді загибелі 218 одиниць диких птахів — сірих журавлів, що занесені до Червоної книги України», — йдеться у повідомленні.

Наразі правоохоронці повідомили про підозру агроному у причетності до скоєння кримінального правопорушення, передбаченого ст. 247 Кримінального кодексу України, а саме: порушення правил, установлених для боротьби зі шкідниками та хворобами рослин, та інших вимог законодавства про захист рослин, що спричинило тяжкі наслідки.

Досудове розслідування триває.

Нагадаємо, що у заповіднику «Асканія-Нова» за декілька місяців загинуло понад 2 тис. птахів.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.