Покинуті на вулицях автомобілі хочуть вилучати та виставляти на електронний аукціон
Новий законопроект має допомогти очистити вулиці та двори від безхазяйних машин — їх можна буде вилучити й евакуювати.
В Україні можуть зайнятися «нічийними» автомобілями, які роками стоять на вулицях і подвір’ях. До Верховної Ради внесено відповідний законопроект №10204, який вносить зміни до Цивільного кодексу.
У пояснювальній записці до тексту документа зазначено, що нерідко автовласники свідомо залишають на тривалий час (або назавжди) старі машини — і ті роками стоять на вулицях, прибудинкових територіях, у парках та інших громадських місцях. Вони не тільки псують вигляд населених пунктів, а й шкодять екології.
Наразі немає дієвого механізму евакуації таких авто і притягнення їхніх власників до відповідальності. Цю проблему і покликаний вирішити законопроект.
Він передбачає, що безхазяйним визнається транспорт, у якого фактично немає власника (або він не встановлений), і який простоює кинутим на об’єкті благоустрою щонайменше три роки. Об'єктами благоустрою в Україні є вулиці, дороги, проїзди, майдани, парки, пляжі, цвинтарі, прибудинкові території, території підприємств, установ, організацій і закріплені за ними території.
Якщо таке авто простоює щонайменше 6 місяців, а інформації про власника немає, то балансоутримувач об’єкта благоустрою повинен буде скласти акт і надати його в районну державну адміністрацію.
Голова РДА має протягом 10 днів сформувати комісію, до якої увійдуть представники адміністрації, балансоутримувача і поліції. Протягом 3 місяців вона розшукуватиме власника, щоб надіслати йому повідомлення про необхідність прибрати транспортний засіб із відповідної території. У разі невдачі на авто встановлять табличку «Покинуте майно. Взято на облік».
У подальшому комісія повинна буде кожні півроку складати акт про перебування машини у занедбаному стані.
Якщо протягом 3 років господар не з’явиться, транспорт визнають безхазяйним. Його мають вилучити і виставити на електронний аукціон, а знайдені в салоні особисті речі відправити на зберігання в поліцію.
Виручені від продажу авто гроші необхідно буде покласти на депозит, дохід з якого щорічно потрібно ділити навпіл між державним і місцевим бюджетами. Якщо протягом 10 років власник автівки не з’явиться і не вимагатиме гроші за нього, то кошти з депозиту також розподілять між державним і місцевим бюджетами.
Тимчасом одесит стягнув із міської ради понад чверть мільйона гривень за гілку, яка впала на його авто.