Догори
Дати відгук

Подорож до центру Землі: вчені хочуть пробурити тунель всередині вулкана

Ісландія може увійти в історію науки, ставши першою країною, яка бурить магматичний осередок вулкана.

2 хв на прочитання07 Січня 2024, 14:20
Подорож до центру Землі: вчені хочуть пробурити тунель всередині вулкана Подорож до центру Землі: вчені хочуть пробурити тунель всередині вулкана
Поділитись:

У 2026 році в рамках проекту Ісландського випробувального стенду магми Крафла (KMT) буде пробурена магматична камера вулкана, яка прагне використовувати його надгарячі пари для вироблення геотермальної енергії в масштабах, які ніколи раніше не робилися.

Незважаючи на надзвичайну температуру магми – до 2372°F (1300°C) – експерти наполягають, що вона безпечна і не спровокує ще одне катастрофічне виверження вулкана  в країні.

«Це перша подорож до центру Землі», — сказав керівник проекту Бйорн Тор Гудмундссон.

Це перша подорож до центру Землі

Проект обіцяє забезпечити будинки по всій Ісландії відновлюваним та безмежним джерелом енергії.

Геотермальна енергія, технологія, яку Ісландія використовує вже багато років, передбачає буріння гарячих підземних регіонів для пари з нагрітої води. Ця пара надає руху турбіни, що виробляють електроенергію. Сьогодні щонайменше 90% усіх будинків в Ісландії опалюються геотермальною енергією, а 70% усієї енергії, яка використовується в острівній державі, надходить із геотермальних джерел.

Геотермальна енергія є відносно холодною порівняно з парою на електростанції, що працює на викопному паливі – близько 482°F і 842°F (250°C і 450°C), відповідно. 

«Це досить неефективно при таких низьких температурах, тому є інтерес у спробі розробити надгарячу геотермальну енергію», — сказав  New Scientist Джон Ейчелбергер, вулканолог з Університету Аляски в Фербенксі . 

Натомість використання вищих температур магматичної камери може призвести до більш потужного джерела енергії. 

«Ми можемо пробурити одну свердловину замість 10 за тієї ж потужності».

Більше новин читайте на GreenPost.

 

 

 

 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Енерго