Пляжі Феодосії і Судака в мазуті: що відомо про екологічну катастрофу в Криму?
Український науковий центр екології моря надав нові супутникові знімки.
На пляжах Чорного моря у Феодосії, а також поблизу Судака та Партеніту виявлено значне забруднення мазутом. Супутниковий моніторинг Sentinel-1 зафіксував плями нафтопродуктів площею понад 2 кілометри квадратні на південному сході півострова Крим. Про це повідомили у Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України з посиланням на Український науковий центр екології моря (УкрНЦЕМ).
Плями, зафіксовані супутниковими знімками, простягаються у довжину та ширину, і охоплюють як прибережні води, так і чистину суходолу. Поблизу міста Севастополь та міста Кача було зафіксовано мазутні плями довжиною до 15 км, загальна площа забрудненої акваторії становила близько 1000 кілометрів квадратних.
За цей період ЗМІ повідомили про виявлення забруднених птахів у районах Ласпі, Балаклавської бухти м. Севастополь, Євпаторії, Коктебеля, Алушти та Гурзуфа. Станом на 5 січня 2025 року внаслідок забруднення загинув 61 дельфін.
Також, забруднення регулярно спостерігалося на кавказькому узбережжі, від мису Панагія до Анапи. У цих районах зафіксовано викиди мазуту, які можуть бути пов’язані як з аварією танкерів, так і з перерозподілом раніше вивільненого мазуту.
Основне забруднення узбережжя та морських вод наразі спричинене перерозподілом мазуту, який потрапив у воду під час аварії, під впливом течій та вітру. Значна кількість мазуту досягла південного та південно-західного узбережжя Криму, створюючи серйозну загрозу для екосистеми регіону.
Для контролю поширення забруднення проводяться регулярний моніторинг супутникових знімків, аналіз отриманих даних та оцінка ситуації за повідомленнями медіа.
Більше новин читайте на GreenPost.