Догори
Дати відгук

Півцарства за вакцину від COVID-19?

2 хв на прочитання22 Жовтня 2020, 09:59
Поділитись:

Скільки коштуватиме вакцина від коронавірусу і хто за неї буде платити? Ціни коливаються від трьох до тридцяти доларів за дозу. Це залежить від багатьох факторів, включаючи ефективність самої вакцини, результати клінічних випробувань, витрати на розробку та виробництво, конкуренцію на ринку, попит та те, чи є покупці приватними групами, наприклад, страховиками, чи державними органами, пише Financial Times.
Загострення ситуації з пандемією внаслідок поширення другої хвилі коронавірусу додає складності.
В поспіху з розробкою дієвої вакцини компанії експериментують з різними технологіями. Безпрецедентним кроком є те, що деякі виробники ліків планують дозволити іншим компаніям виготовляти їхні вакцини, що ще більше ускладнює розрахунки витрат.
Інформація про угоди щодо вакцини та розцінку закриті таємницею, а компанії та державні установи захищають своє право на конфіденційність.
Існує інформація, що на переговорах з Європейською комісією, компанія AstraZeneca пропонувала ціну приблизно 3-4 долари за дозу, тоді як Johnson & Johnson та вакцина, розроблена спільно Sanofi та GSK, близько 10 доларів за дозу.
На відміну від цього, американська компанія Moderna пропонувала ціну за свою вакцину на рівні від 50 до 60 доларів за курс двох ін’єкціїй, після того, як спочатку просила майже вдвічі більше цієї суми.
Інші біотехнологічні компанії, такі як CureVac, заявили про те, що будуть прагнути забезпечити «етичну ціну на свою вакцину.
Тиск з боку суспільства та повідомлень у ЗМІ змусив деякі фармацевтичні компанії розкрити прогнозовані роздрібні ціни, причому Moderna зробила це в серпні та опублікувала максимальну ціну в 37 доларів за дозу.
Один із фаворитів серед розробників вакцин у Китаї, компанія Sinovac, цього тижня розпочала продаж вакцини в окремих містах за ціною 60 доларів за дві ін’єкції, в рамках програми екстреного використання.
В основі дискусії лежить як етичне, так і практичне питання: чи слід фармацевтичним корпораціям співпрацювати з багатими країнами, щоб забезпечити встановлення обмежень на завищення ціни для бідних країн. 

Тим часом стало відомо, що українські вчені можуть створити вакцину від коронавірусу, але виробляти її країна не зможе. Про це заявив академік Національної академії наук Сергій Комісаренко

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
Як працює система торгівлі квотами на викиди
Міндовкілля відновить систему моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів
2 хв на прочитання27 хвилин тому
ФОТО: ілюстративпе
Україна інтегрується до міжнародної системи боротьби з ННН-рибальством
1 хв на прочитаннягодина тому
Зображення згенеровано ШІ
Шашлик у томатному маринаді — можна готувати як на мангалі, так і в духовці чи на грилі
1 хв на прочитання2 години тому
ФОТО: лінія електропередач / Укрінформ
Міненерго заохочує бізнес розвивати модель постачання електроенергії
1 хв на прочитання2 години тому
Вже всьоме за рік: вражаючі кадри виверження вулкана в Ісландії (ВІДЕО)
1 хв на прочитання3 години тому
В Україна почала дешевшати морква: чого чекати на свята?
1 хв на прочитання4 години тому
Якщо залишилися зайві бетонні блоки: креативні ідеї (ФОТО)
2 хв на прочитання9 годин тому
Вигоріла площа Майорки, Менорки й Ібіци разом: лісові пожежі у 2023-му завдали найбільшої шкоди Європі
1 хв на прочитання10 годин тому