Догори
Дати відгук

«Північний потік — 2»: у німецькому енергоконцерні заявили про його непотрібність

Якщо конфлікт навколо України ще більше загостриться, у будь-якій формі, це означатиме підвищення цін на газ.

3 хв на прочитання27 Січня 2022, 10:28
pixabay pixabay
Поділитись:

Газопровід «Північний потік — 2», що коштував 10 млрд євро і побудований всупереч американським санкціям, можливо, не потрібний. Про це заявив у середу Маркус Креббер, голова німецького концерну RWE - найбільшого у ФРН постачальника електроенергії, пише sprotyv.info з посиланням на  російські ЗМІ.

Хоча російський газ потрібен Німеччині і ще довго матиме значення для національної енергосистеми, необхідність у «Північному потоці-2», на думку топ-менеджера, не така вже очевидна.

«З огляду на скільки трубопроводів вже існує, «можливо, він необов'язково потрібний», — заявив Креббер.

У розпорядженні «Газпрому» вже є ГТС України, здатна перекачувати до 140 млрд. кубометрів на рік, труба «Ямал-Європа» потужністю 33 млрд. кубів, а також «Північний потік-1», через який можна постачати 55 млрд. кубометрів щорічно. Нарешті, діє «Турецький потік» потужністю 32 млрд. кубометрів на рік, з яких 16 млрд. можуть поставлятися до південноєвропейських країн за другою, експортною ниткою.

При цьому експорт «Газпрому» до ЄС минулого року становив лише 146 млрд. кубів. Це мінімум за шість років, що на 40% менше уже наявних трубопровідних потужностей (244 млрд кубометрів на рік).

Тим не менш, «Північний потік — 2» скорочує шлях постачання від газових родовищ і транспортування палива буде вигіднішим, визнав Креббер.

«Одне ясно: при оцінці «Північного потоку - 2» ми в Німеччині повинні усвідомлювати значення, яке має і ще довго матиме природний газ для нашої енергетичної системи», - наголосив він.

Повне припинення постачання російського газу, за словами Креббера, Німеччина може витримати протягом дуже короткого часу, не більше кількох тижнів. Але залежність у Москви не менша, бо  Росія потребує валюти, пояснив топ-менеджер. Він додав, що якщо конфлікт навколо України ще більше загостриться, у будь-якій формі, це означатиме підвищення цін на газ.

Креббер також закликав владу Німеччини вжити заходів для забезпечення енергобезпеки країни. За його словами це може виражатися у створенні державних запасів, як у разі нафти.

Нагадаємо, німецький союз охорони природи та біорізноманіття позивається  до адміністративного суду Гамбурга щодо будівництва «Північного потоку — 2».

Раніше ми писали про те, що світ на порозі нової техногенної катастрофи через РФ і прокладання «Північного потоку — 2»

Нагадаємо, проєкт  «Північний потік — 2» передбачає  будівництво та роботу двох гілок газопроводу загальною потужністю 55 мільярдів кубометрів газу на рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини. Засновником компанії Nord Stream 2 AG є російський «Газпром». Фінансують проєкт європейські компанії — французька Engie, австрійська OMV, британо-нідерландська Shell, німецькі Uniper і Wintershall.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
 Італія допомагатиме Україні відновлювати енергетику та економіку
Італія допомагатиме Україні відновлювати енергетику та залучати інвестиції для відновлення економіки
2 хв на прочитання4 хвилини тому
Данія засадить лісом 15% своїх сільгоспугідь
Данія засадить лісом 15% своїх сільгоспугідь
1 хв на прочитаннягодина тому
На Одещині спалах АЧС
На Одещині - спалах АЧС
1 хв на прочитаннягодина тому
ФОТО: ілюстративне / poradnica.com.ua
Батькам дітей із особливими потребами компенсуватимуть витрати на асистента: у Львові затверджено новий порядок
1 хв на прочитання3 години тому
Україна презентує унікальну методологію оцінки екологічних наслідків збройних конфліктів
2 хв на прочитання3 години тому
У ДАР з'явиться система оповіщення для бджолярів - Мінагро
1 хв на прочитання4 години тому
На Миколаївщині порушники відшкодували понад 23 тисячі гривень збитків за незаконну рубку дерев
2 хв на прочитання6 годин тому
На Полтавщині знайдено червонокнижну рослину (ФОТО)
1 хв на прочитання7 годин тому