Догори
Дати відгук

Після смертоносних повеней Іспанія запроваджує оплачувану кліматичну відпустку

Витрати на екстремальні погодні явища можуть подвоїтися до 2050 року.

2 хв на прочитання30 Листопада 2024, 13:04
Люди з менш постраждалих або не зачеплених стихійним лихом регіонів Іспанії охоче допомагали тим, кому пощастило менше. Фото: Alberto Salz/AP photo/picture alliance Люди з менш постраждалих або не зачеплених стихійним лихом регіонів Іспанії охоче допомагали тим, кому пощастило менше. Фото: Alberto Salz/AP photo/picture alliance
Поділитись:

Лівий уряд Іспанії схвалив «оплачувану кліматичну відпустку» тривалістю до чотирьох днів, щоб дозволити працівникам уникати поїздок під час надзвичайних погодних ситуацій. Це сталося через місяць після того, як повені забрали життя щонайменше 224 людей, розповідає The Guardian.

Після катастрофи 29 жовтня кілька компаній опинилися під вогнем критики за те, що наказали своїм працівникам продовжувати працювати, попри червоний рівень небезпеки, оголошений національним метеорологічним агентством. Фірми заявили, що влада не проінформувала їх достатньою мірою й надіслала телефонні попередження занадто пізно під час найсмертоноснішої повені в європейській країні за останні десятиліття.

Новий захід спрямований на «регулювання відповідно до кліматичної надзвичайної ситуації», щоб «жоден працівник не наражався на ризик», заявила міністр праці Йоланда Діас.

Якщо надзвичайні органи піднімуть тривогу через ризик, «працівник повинен утриматися від того, щоб іти на роботу», додала Діас. Працівники можуть звернутися до скороченого робочого дня навіть після чотирьох днів відпустки, цей механізм уже існує для надзвичайних ситуацій, повідомив уряд.

Законодавство було натхненне подібними законами в Канаді.

«Перед обличчям кліматичного заперечення з боку правих, іспанський уряд підтримує зелені політики», — сказала Діас.

Міністр економіки Карлос Куерпо попередив, що витрати на екстремальні погодні явища можуть подвоїтися до 2050 року, оскільки уряд підтвердив виділення 2,3 млрд євро нової допомоги для жертв повеней.

Екстремальні дощі стали більш поширеними й інтенсивними через антропогенний кліматичний колапс у більшості частин світу, зокрема в Європі, більшості Азії, Центральній і Східній Північній Америці, а також у деяких районах Південної Америки, Африки й Австралії. Це пов'язано з тим, що тепліше повітря може утримувати більше водяної пари. Через це ймовірно, що повені стали частішими та серйознішими в цих районах, але на це також впливають людські фактори, такі як наявність захисних споруд від повені та використання землі.

Усі, крім восьми смертей від повеней, стались у Валенсії, де консервативний регіональний президент Карлос Мазон визнав, що були допущені помилки, але відмовився піти у відставку, стверджуючи, що безпрецедентний та «апокаліптичний» масштаб катастрофи просто перевантажив систему.

Дощі сильного характеру знову накрили частини Іспанії через два тижні після повеней, змусивши 3000 людей евакуюватися зі своїх домівок у Малазі.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
Фото ілюстративне, My pictures are CC0. When doing composings / Pixabay
Жнива під обстрілами та заморозками: як проходить збиральна кампанія на Запоріжжі
2 хв на прочитаннягодина тому
Фото ілюстративне
Дві нові небезпечні хвороби цукрових буряків поширюються Європою і загрожують Україні
2 хв на прочитання2 години тому
Фото ілюстративне
Україна та Польща продовжили угоду про збільшену потужність для імпорту газу
1 хв на прочитання3 години тому
Затримання журналістів у Баку. Фото: Trend news agency
Чи дійде до збройного конфлікту? Азербайджан і Росія на межі дипломатичного розриву
3 хв на прочитання4 години тому
Альтернатива мобілізації є: поради рекрутера
10 хв на прочитання8 годин тому
Кількість не головне: як численні сексуальні партнери впливають на жіноче здоров’я
3 хв на прочитання14 годин тому
Салат з кабачків за 5 хвилин: ідеальна літня закуска, що смакує щодня
2 хв на прочитанняВчора
Масовий мор риби у Кривому Розі: екоінспекція з'ясовує причини, збитки сягнули 74 тис. грн
2 хв на прочитанняВчора